Skocz do zawartości

Świadczenie postojowe, a zwolnienie lekarskie

zus tarcza

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Daniell

Guest_Daniell
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2020 - 08:31

Witam serdecznie wszystkich,

Mam pytanie czy przedsiębiorca, który spełnia "wszystkie" wymagania dotyczące otrzymania świadczenia postojowego, ale przebywa na zwolnieniu lekarskim od 7 marca do 15 kwietnia ma faktyczne prawo do otrzymania świadczenia postojowego? Dodam, że nie przysługuje mu prawo do emerytury i renty. Czy w tym przypadku wystąpi "inny tytuł do ubezpieczenia społecznego", który może być przeszkodą? 

Pozdrawiam 

#2 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2020 - 10:11

Witam . Czy zna Pan odpowiedz na to pytanie ? Jezeli tak to może się Pan podzielić informacja , ponieważ również szukam odpowiedzi na to pytanie .

#3 Guest_Lidia

Guest_Lidia
  • Goście

Napisano 08 maj 2020 - 13:36

Witam serdecznie wszystkich,

Mam pytanie czy przedsiębiorca, który spełnia "wszystkie" wymagania dotyczące otrzymania świadczenia postojowego, ale przebywa na zwolnieniu lekarskim od 7 marca do 15 kwietnia ma faktyczne prawo do otrzymania świadczenia postojowego? Dodam, że nie przysługuje mu prawo do emerytury i renty. Czy w tym przypadku wystąpi "inny tytuł do ubezpieczenia społecznego", który może być przeszkodą? 

Pozdrawiam 

Witam. Zasiłek chorobowy nie jest innym tytułem do ubezpieczeń społecznych.

#4 MayaLa

MayaLa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano wczoraj, 16:51

Zawsze można się skonsultować z prawnikiem. On na pewno objaśni całą sytuację od strony prawnej i doradzi co robić. Ja mogę polecić Pana Tomaszczyk, prawo pracy to jego mocna strona, mnie już kilka razy pomagał w wątpliwych sytuacjach i zawsze byłam zadowolona z porady. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus, tarcza

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych