Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie postojowe dla samozatrudnionych - kogo dotyczy, wzór wniosku

wróć do serwisu Moja Firma 30 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Samozatrudniona

Guest_Samozatrudniona
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2020 - 23:02

Postojowe ma być wypłacane trzykrotnie. Czy za każdym razem trzeba wypełniać wniosek?

#22 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 741 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 21 kwiecień 2020 - 07:18

Bez kolejnych wniosków się nie obędzie, gdyż podstawą ponownych wypłat będzie oświadczenie, że sytuacja beneficjenta nie uległa poprawie.

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#23 Guest_Samozatrudniona

Guest_Samozatrudniona
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2020 - 09:39

Dziękuję. 

#24 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2020 - 08:53

Dzień dobry,

Moje przychody nie spadły w stosunku marzec do lutego o 15% natomiast zanotowałem spadek zysków o ponad 15%. Czy w takiej sytuacji mogę skorzystać ze świadczenia postojowego ?

#25 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2020 - 08:10

Witam , na co można przeznaczyć postojowe?

#26 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 741 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 27 kwiecień 2020 - 09:21

Dzień dobry,

Moje przychody nie spadły w stosunku marzec do lutego o 15% natomiast zanotowałem spadek zysków o ponad 15%. Czy w takiej sytuacji mogę skorzystać ze świadczenia postojowego ?

Nie.

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#27 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2020 - 19:47

Dzień dobry, Czy wniosek o postojowe mogę złożyć tylko jeden raz, czy mogę składać 3 razy tzn. co miesiąc - za kwiecień, za maj i za czerwiec osobno? Jeśli 3 razy, to czy już za drugim razem postojowe za miniony miesiąc podaję jako przychód?

#28 Guest_Anna samozatrudniona.

Guest_Anna samozatrudniona.
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 12:52

Witam.Jestem zatrudniona na etacie i dodatkowo prowadzę działalność gospodarczą nie związaną z moją pracą na etacie.Mój rodzaj pracy mi na to pozwala.Od 15 marca mój sklep jest zamknięty ze względu na stan epidemiczny.Z tego powodu nie mam z mojej działalności żadnych dochodów.Płacę z tytułu działalności dodatkową składkę zdrowotną ZUS.Czy należy mi się postojowe?Czy mogę wystąpić o umorzenie składki ZUS? Co mogę jeszcze uzyskać?Dziękuję i pozdrawiam.Anna.

#29 Guest_Anna samozatrudniona.

• Goście

Napisano 18 maj 2020 - 12:52

Witam.Jestem zatrudniona na etacie i dodatkowo prowadzę działalność gospodarczą nie związaną z moją pracą na etacie.Mój rodzaj pracy mi na to pozwala.Od 15 marca mój sklep jest zamknięty ze względu na stan epidemiczny.Z tego powodu nie mam z mojej działalności żadnych dochodów.Płacę z tytułu działalności dodatkową składkę zdrowotną ZUS.Czy należy mi się postojowe?Czy mogę wystąpić o umorzenie składki ZUS? Co mogę jeszcze uzyskać?Dziękuję i pozdrawiam.Anna.

#30 Guest_Anna samozatrudniona.

• Goście

Napisano 18 maj 2020 - 12:53

#31 Guest_Anna samozatrudniona.

• Goście

Napisano 18 maj 2020 - 12:54

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych