Skocz do zawartości

Zdjęcie

Warunkowe umorzenie postępowania

umorzenie zawiadomienie

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Annajad

Annajad

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 21:48

Witam, Dostałam w zeszłym roku zawiadomienie z prokuratury o przesłaniu przez prokuratora wniosku o warunkowe umorzenie postępowania karnego dla oskarżonego. Ja jestem pokrzywdzoną, figuruję jako 'zawiadamiająca' w tym zawiadomieniu. To jedyne pismo jakie dostałam. Ponieważ oskarżony nie wypłacił mi zadośćuczynienia i wgle urwał ze mną kontakt, zaczęłam dzwonić do sądu itd... okazało się, że posiedzenie w tej sprawie odbyło się w grudniu zeszłego roku. Ja nie zostałam poinformowana o tym. W zawiadomieniu z prokuratury (postępowanie przygotowawcze) jestem pouczona, że mogę składać wniosek o bycie oskarżycielem posiłkowym itd. itp... Prokuratura twierdzi, że jeśli nie złożyłam tego wniosku to jestem tylko świadkiem i jestem traktowana jako świadek... oskarżony jest pouczony, że pokrzywdzony - należycie powiadomiony o terminie posiedzenia, może się sprzeciwić uwzględnieniu wniosku.

MOJE PYTANIE BRZMI: Czy sąd miał obowiązek informować mnie o terminie posiedzenia? Czy ja miałam się sama dowiadywać?

Jestem pokrzywdzoną bowiem chodzi o podrobienie książeczki szczepień psa, który mnie pogryzł i to ja musiałam borykać się z konsekwencjami tego czynu.
Czy ja jestem zawiadamiającą, pokrzywdzoną, czy świadkiem... dlaczego nie ma pouczeń (na zawiadomieniu z prokuratury) dla zawiadamiających?? I informacji, ze jest się świadkiem dopóki nie wyśle się wniosku o bycie oskarżycielem posiłkowym... to kto jest pokrzywdzonym???

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umorzenie, zawiadomienie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych