Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odstąpienie od umowy o świadczenie usług turystycznych w związku z epidemią koronawirusa

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672153 postów

Napisano 31 marzec 2020 - 19:14

Czy w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 w Europie podróżny wybierający się w rejony, w których występują zachorowania lub organizator imprezy turystycznej mogą odstąpić od umowy o świadczenie usług turystycznych? - o tym prawnicy z kancelarii prawnej Rakoczy i Wroński.

Powrót do artykułu: Odstąpienie od umowy o świadczenie usług turystycznych w związku z epidemią koronawirusa

#2 Guest_Gosia

Guest_Gosia
  • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 19:14

Jakie opłaty odnoszą się do stwierdzenia zawartego w tym artykule: "W obydwu przypadkach organizator powinien dokonać pełnego zwrotu podróżnemu wszelkich wpłat dokonanych z tytułu imprezy turystycznej." A konkretnie interesuje mnie, czy jeśli zrezygnuje z udziału w imprezie turystycznej na podstawie art. 47 ust. 4 Ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych, mam możliwość odzyskania kosztów poniesionych w związku z ubezpieczeniem (LOW - ubezpieczenie standardowe i HOW - ubezpieczenie Kosztów Rezygnacji). Podczas rozmowy telefonicznej z pracownikiem infolinii biura podróży poinformowano mnie, że nie ma czegoś takiego, jak zwrot kosztów ubezpieczenia. Powiedziano mi także, że mogę oczywiście złożyć reklamację, ale w jaki sposób takie reklamacje są rozpatrywane nie potrafiono mi powiedzieć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych