Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowe obowiązki dla spółek – Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych rozpoczyna działalność

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102932 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 15:26

W dniu 13 października 2019 r. teoretycznie funkcjonować rozpoczęła nowa instytucja – Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych. W praktyce, w pełni rozpocznie ona swoją działalność dopiero za 6 miesięcy, tj. 13 kwietnia 2020 r. i najpóźniej z tym dniem bardzo wielu przedsiębiorców będzie musiało spełnić nowy obowiązek – dokonać zgłoszenia do Rejestru informacji o beneficjentach rzeczywistych. To pojęcie jednak budzi wiele kontrowersji i może wiązać się z problemami dla części spółek.

Powrót do artykułu: Nowe obowiązki dla spółek – Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych rozpoczyna działalność

#2 Guest_Nika

Guest_Nika
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 15:26

Jak to się ma do RODO? Przecież tam są wszystkie moje dane drażliwe, podobnie ma je KRS. I ktokolwiek zechce, może je zobaczyć! Czy złożenie skargi do RODO, coś da?

#3 marmaz

marmaz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 maj 2020 - 13:23

Czy w spółce jawnej należy zgłosić pracowników na stanowiskach kierowniczych np. głównego księgowego, dyrektora - poprzez realizację swoich obowiązków mogą wywierać wpływ na działanie firmy

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych