Skocz do zawartości

Wypowiedzenie umowy o pracę - brak wynagrodzenia

wypowiedzenie wynagrodzenie

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Arturito

Guest_Arturito
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 15:09

Witam serdecznie,

Pokrótce opiszę swój problem.

„Pracuję” na umowę o pracę na czas nieokreślony u pracodawcy, który nie wypłaca mi wynagrodzenia za styczeń, luty i zaraz marzec. Pracodawca stracił płynność finansową. W dalszym ciągu nie złożył wniosku o upadłość. Aby nie mieć problemów wyprowadził się z siedziby, która podana jest w KRSie. W połowie stycznia zostały zamknięte wszystkie odziały bądź usługodawcy wypowiedzieli umowę. W związku z tym ja również nie miałem czego robić. Pracodawca NIE CHCIAŁ wypowiedzieć mi umowy a sam tego nie chciałem zrobić. Maile służbowe nie działają. Telefony zostały wyłączone przez operatora z powodu nieopłaconych rachunków.

Jednak w dniu dzisiejszym otrzymałem rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem. Zamieszczam link do zdjęcia(inaczej nie potrafię :( ).

W okresie, w którym się znajdujemy ciężko wybrać się do prawnika więc może tutaj otrzymam od kogoś jakąś poradę.

1. Umowę z firmą na czas określony podpisałem w dniu 01.02.2016 a następnie 31.08.2017 na czas nieokreślony. W wypowiedzeniu zawarta jest wcześniejsza data. Dlaczego?
  2. Jako, że pracodawca jest niewypłacalny a do Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych można zgłosić się najszybciej w momencie złożenia przez pracodawcę wniosku o upadłość do sądu czy można w inny sposób odzyskać zaległe wynagrodzenie?
  3. Czy za skrócony okres wypowiedzenia należy się odszkodowanie/rekompensata? Jeżeli tak to za jaki okres?
  4. W przyczynie podane jest zlikwidowanie miejsca wykonywania pracy. Czy za to należy się odszkodowanie? Niestety nie jestem w stanie ustalić czy firma zatrudnia w tym momencie zatrudnia jeszcze <20 osób.
  5. Pracodawca zobowiązuje do wykorzystania zaległego urlopu tj. 7 dni za 2019 i bieżącego urlopu tzn. ile? 26 dni? Czy muszę wykorzystać ten urlop? Nie mogę otrzymać za to ekwiwalentu?
  6. Pracownikowi przysługują 3 dni na poszukiwanie pracy w tym miesiącu wypowiedzenia?
  7. Jakieś inne porady od Was co w takim przypadku mogę jeszcze zrobić?

Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc.

Pozdrawiam

Arturito

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 382 postów

Napisano 31 marzec 2020 - 08:28

1. Bo pracodawca nie ogarnął. Powinna być późniejsza data ale realnie to bez znaczenia. Wypowiedział obowiązującą umowę.

2. PIP i nakaz wypłaty wynagrodzenia lub sąd pracy

3. Nie widzę zdjęcia nigdzie ale jeśli 3 miesięczne wypowiedzenie zostanie skrócone do 1 mca to nalezy ci się odszkodowanie za pozostałe 2 mce.

5 Bieżący urlop - znów - brak linka. Jeśli przysługuje ci 26 dni rocznego urlopu to liczysz 2,16* il. miesięcy zatrudnienia w tym roku i zaokrąglasz do pełnej liczby. Jeśli przysługuje ci 20 dni to 1,66 * il. miesięcy i dalej tak samo. W okresie wypowiedzenia pracodawca może skierować cię na urlop.

6. Przysługują ci dni na poszukiwanie pracy ale nie są ci potrzebne skoro nie pracujesz?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wypowiedzenie, wynagrodzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych