Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ulga termomodernizacyjna w pytaniach i odpowiedziach

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198717 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 12:06

Ulga termomodernizacyjna jest rodzajem preferencji podatkowej, której celem jest wspieranie zrównoważonego rozwoju w budownictwie, w tym wykorzystania nowoczesnych technologii ekologicznych oraz mających na celu zmniejszanie emisji dwutlenku węgla do atmosfery przez gospodarstwa domowe. Ogólnie polega na tym, że przy dokonywanym ulepszeniu lub remoncie budynku jednorodzinnego, jego właściciel i inicjator takiej inwestycji, może przy rozliczaniu swojego rocznego zeznania podatkowego odzyskać pieniądze – aż do 53 000 zł.

Powrót do artykułu: Ulga termomodernizacyjna w pytaniach i odpowiedziach

#2 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 12:06

Ulgi są ważne, ale jeszcze ważniejsze są solidne okna, jakie zakłada się w domu. Ja w tym roku miałem modernizację - zamówiony komplet okien PCV w Budvarze w Łodzi do biura i takie same okna planuję do domu. Solidne i dobra ekipa, która montowała.

#3 Guest_Konserwacja dachu

Guest_Konserwacja dachu
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 16:44

A teraz pytanie dla praktyków... czy impregnacja, czyszczenie, malowanie dachu - generalnie konserwacja po dziesięcioleciach też zaliczana jest do ulgi termomodernizacyjnej? z artykułów budowlanych to coś pomaga w termice... ale w rozporządzeniu i w artykułach na temat się nie spotkałam...

#4 Guest_Konserwacja dachu

Guest_Konserwacja dachu
  • Goście

A teraz pytanie dla praktyków... czy impregnacja, czyszczenie, malowanie dachu - generalnie konserwacja po dziesięcioleciach też zaliczana jest do ulgi termomodernizacyjnej? z artykułów budowlanych to coś pomaga w termice... ale w rozporządzeniu i w artykułach na temat się nie spotkałam...

#5 Guest_Konserwacja dachu

Guest_Konserwacja dachu
  • Goście

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2020 - 13:51

4 rodziny w budynku. Bardzo proszę o odpowiedź: w centrum miasta jest bardzo zniszczony stary budynek przedwojenny, gdzie jest 4-ch współwłaścicieli. Nie można go w pełni wykorzystać ze względu na kłopoty z ogrzewaniem. Czy tych mieszkań nie da się ocieplić z zewnątrz styropianem? Co należałoby zrobić, aby wykorzystać do modernizacji ulgę, która jet przewidziana tylko dla właścicieli jednorodzinnych domów?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2020 - 13:52

4 rodziny w budynku. Bardzo proszę o odpowiedź: w centrum miasta jest bardzo zniszczony stary budynek przedwojenny, gdzie jest 4-ch współwłaścicieli. Nie można go w pełni wykorzystać ze względu na kłopoty z ogrzewaniem. Czy tych mieszkań nie da się ocieplić z zewnątrz styropianem? Co należałoby zrobić, aby wykorzystać do modernizacji ulgę, która jet przewidziana tylko dla właścicieli jednorodzinnych domów?

#8 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 17 listopad 2020 - 08:10

Proszę o pomoc czy mogę w uldze termomodernizacyjnej odliczyć sam zakup kotła kondensacyjnego (wcześniej miałam gazowy starszego typu), komi i drzwi metalowe do kotłowni. chodzi mi czy mogę odliczyć tylko ich zakup bez montażu poniewaz montaz wykonuje mi tata więc wiadomo że nie będę mieć faktury za montaż.

#9 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Proszę o pomoc czy mogę w uldze termomodernizacyjnej odliczyć sam zakup kotła kondensacyjnego (wcześniej miałam gazowy starszego typu), komi i drzwi metalowe do kotłowni. chodzi mi czy mogę odliczyć tylko ich zakup bez montażu poniewaz montaz wykonuje mi tata więc wiadomo że nie będę mieć faktury za montaż.

#10 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

#11 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

#12 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 17 listopad 2020 - 08:12

#13 Antoni525

Antoni525

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 16:49

A ja mam pytania co z firmami nie na Vacie?  Usługa firmy bez Vatu nie jest uwzględniana więc traci klientów, bo się nie opłaca.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych