Skocz do zawartości

zasiłek opiekunczy

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 15:30

Witam! Jestem po rozwodzie mam córkę 8 lat  ur.2011 rok wrześień córka jest ze mną meldunek ma u matki która nie pracuje bo ma trójkę dzieci,czy ja mogę ubiegać się o zasiłek opiekuńczy który teraz przysługuje ze względu na epidemię,może ktoś jest tez w takiej sytlacji

Bardzo proszę o odpowierdz

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 11:20

Możesz, ale będziesz musiał wykazać, że córka rzeczywiście mieszka u Ciebie, a nie z matką.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 12:44

Możesz, ale będziesz musiał wykazać, że córka rzeczywiście mieszka u Ciebie, a nie z matką.

Dziękuje,ale w jaki sposób?

#4 Adwokat Krakow

Adwokat Krakow

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 06 kwiecień 2020 - 11:34

Można np. pisemnym oświadczeniem - swoim albo jeszcze lepiej matki. Ewentualnie można skorzystać z oświadczeń dodatkowych sporządzonych przez członków rodziny lub jakichś świadków. 

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
ul. Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków
tel. +48 784 425 405

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2020 - 11:49

Zasiłek przysługuje do 8 lat, a to oznacza, że dziecko najwcześniej mogło się urodzić w marcu 2012 r. Polecam informacje na stronie ZUS.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2020 - 12:25

Witam! Jestem po rozwodzie mam córkę 8 lat  ur.2011 rok wrześień córka jest ze mną meldunek ma u matki która nie pracuje bo ma trójkę dzieci,czy ja mogę ubiegać się o zasiłek opiekuńczy który teraz przysługuje ze względu na epidemię,może ktoś jest tez w takiej sytlacji

Bardzo proszę o odpowierdz

Nie przysługuje, bo córka skończyła juz 8 lat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych