Skocz do zawartości

Koronawirus a Zwolnienie ze składek

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anna60

Guest_Anna60
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 18:14

Witam, prowadzę firmę w której zatrudniam 7 osób. Dodatkowo mam że szkoły 3 uczennice na praktyczna naukę zawodu.
Czy mogę się starać o zwolnienie na 3 mce że składek? Wiem że jest do 9 osób zatrudnionych. Szukałam informacji ale nic nie znalazłam o uczniach. Proszę o informację jeżeli ktoś coś wie.
Pozdrawiam

#2 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 27 marzec 2020 - 20:26

Mam identyczna sytuację proszę o informację jeżeli ktoś coś wie.

#3 Rafi81

Rafi81

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 marzec 2020 - 20:18

Z tego co mi wiadomo to rządowy pakiet antykryzysowy przewiduje pokrycie przez państwo składek na ZUS przez trzy miesiące. Rozwiązaniem mają być objęte mikrofirmy i samozatrudnieni. Jak jednak wynika z projektu ustawy, zwolnienie nie przysługuje w sytuacji, gdy przychód w poprzednim miesiącu przekroczył 15 681 złotych.

#4 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 162 postów

Napisano 01 kwiecień 2020 - 06:30

Z tego co obserwuję jakieś tam zwolnienia się szykują jednak moim zdaniem zbyt wolno to postepuje.Za granicą jest to o wiele szybsze niż u nas... Tarcza antykryzysowa powinna zostać wprowadzona o wiele szybciej jednak jest wprowadzana wolno. Poza tym ten przychód jest naprawde niewielki i wiele firm sie na niego nie załapie.

Polecam jeszcze zerknać sobie tutaj:

https://pik-ksiegowo...ze-skladek-zus/

Na stronie jest dokładnie opisane jak to wygląda w przypadku koronawirusa na dzien dzisiejszy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych