Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy pracownik może odmówić przyjścia do pracy w obawie przed koronawirusem?

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672131 postów

Napisano 20 marzec 2020 - 23:28

Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, że wykonywanie pracy jest jednym z podstawowych obowiązków pracownika. Niestety w dobie zagrożenia epidemiologicznego coraz częściej zadajemy sobie pytanie – czy pracownik może odmówić przyjścia do pracy w obawie przed koronawirusem?

Powrót do artykułu: Czy pracownik może odmówić przyjścia do pracy w obawie przed koronawirusem?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 23:28

Najlepiej jebać w robocie i nabawić się takiej ciężkiej choroby. Bo pan dyrektor siedzi w domu i "pracuje zdalnie" tylko dlaczego akurat teraz...bo chroni swoje 4 litery przed utrata zdrowia a nawet życia. Tylko dlaczego do tej pory nikt nie korzystał z takiego przywileju tylko dopiero teraz w obawie o możliwość zarażenia się od innych osób. Gratulacje dla Was moja kadro zarządzająca, Ja mogę się wykończyć, bo najważniejsze słupki wykresy i diagramy, a Wy w tym czasie pijecie już drugą albo trzecia kawkę w swoich domach......Brawo Wy

#3 Agatka_Lomska

Agatka_Lomska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 25 marzec 2020 - 15:22

Raczej nie, jest to zerwanie umowy

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 06:49

mam 68 lat jestem w stosunku pracy umowa o pracę czy mogę odmówić przyjścia do pracy ze względu na zakażenie koronawirus jakie należy się wynagrodzenie

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20099 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 29 marzec 2020 - 09:09

mam 68 lat jestem w stosunku pracy umowa o pracę czy mogę odmówić przyjścia do pracy ze względu na zakażenie koronawirus jakie należy się wynagrodzenie

Odmowa przyjścia do pracy skutkuje zwolnieniem dyscyplinarnym.
BEZ wynagrodzenia.
W tym wieku lepiej przejść na emeryturę.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 11:06

A co zrobisz, kiedy wszyscy producenci żywności odmówią przyjścia do pracy? Umrzesz z głodu? A jak lekarze odmówią, to kto będzie Cię leczył? 68 lat, to siedzi się w domu i pije zioła na wzmocnienie, a nie odbiera się pracę innym i jeszcze grymasi.

#7 Guest_ad goście

Guest_ad goście
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 12:45

zamknę się w bunkrze z żywnością w Szwajcarii i stamtąd zarządzę kolejny miesiąc kwarantanny w Polsce

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 23:31

Bezczelny małolacie!!! A dasz tej kobiecie pieniądze na ziółka?? Mało kto zostaje w pracy mogąc żyć z emerytury, ale co takie niedouczone dzieci mogą wiedzieć!! Kobieta przepacowałą wiekszość swojego życia i na starość musi dorabiać żeby godnie żyć!! zoaczymy co wy będziecie robić ayb wyżyć na emeytuce, skoro kolejne pokolenia uciekają za granicę albo nadają się jedynie do roienia dziubka na selfie. kto ędzie pracował na wasze emerytury?? zobaczymy jak ty bedziesz grymasił!! bezczelna świnio, a teraz idz napij się meliski.

#9 Guest_Młoda

Guest_Młoda
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 23:32

Bezczelny małolacie!!! A dasz tej kobiecie pieniądze na ziółka?? Mało kto zostaje w pracy mogąc żyć z emerytury, ale co takie niedouczone dzieci mogą wiedzieć!! Kobieta przepacowałą wiekszość swojego życia i na starość musi dorabiać żeby godnie żyć!! zoaczymy co wy będziecie robić ayb wyżyć na emeytuce, skoro kolejne pokolenia uciekają za granicę albo nadają się jedynie do roienia dziubka na selfie. kto ędzie pracował na wasze emerytury?? zobaczymy jak ty bedziesz grymasił!! bezczelna świnio, a teraz idz napij się meliski.

#10 Guest_Młoda

Guest_Młoda
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 23:32

#11 Guest_Młoda

Guest_Młoda
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 23:40

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych