Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koronawirus: Nauczanie zdalne a ocenianie uczniów

wróć do serwisu Sektor Publiczny 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Samorząd

Admin Samorząd

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 32772 postów

Napisano 20 marzec 2020 - 21:03

Zaledwie kilka dni szkoły prowadzą naukę w systemie zdalnym, a już wybuchł konflikt między nauczycielami, uczniami i rodzicami. Ci pierwsi, postępując nie do końca zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej, zarzucają uczniów pracami domowymi. Ci drudzy nie pozostają im dłużni. Jak powinna wyglądać edukacja w czasach koronawirusa?

Powrót do artykułu: Koronawirus: Nauczanie zdalne a ocenianie uczniów

#2 Guest_Mila

Guest_Mila
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 21:03

Wszystko pięknie: zachęcamy, umożliwiamy, nie nakazujemy... Tylko potem z każdego dnia mam napisać raport, co, kiedy, komu i jak wysłałam jako dowód świadczenia pracy. Raport do dyrekcji, bo dyrekcję zobowiązał zbierania raportów organ nadzorujący. No więc jak ma być? Wyślę, to rodzice psioczą (a wysyłam symboliczne krótkie zadanka, jakieś filmiki, quizy), nie wyślę, to co napisać w raporcie?

#3 Guest_+-+-

Guest_+-+-
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 20:32

Zbieraninę starych materiałów wepchnęli i mamy z tego korzystać, co szumnie nazwali e-podręcznikiem. Sami tego pewnie nawet nie obejrzeli. Stary podział na podstawówkę i gimnazjum wyziera, stara podstawa programowa, spójności wcale, to nie jest żaden podręcznik- ani stary ani nowy. Co z tym mam zrobić- ośmieszyć się przed uczniami, czy rodzicami? Niech się zdecydują bufony jedne- ma być nauczanie, czy udawanie? Co mam dzieciom powiedzieć, że im pracy nie ocenię, jak już je chcą przysyłać. A ja tylko zachęcałam uczniów, nie nakazywałam. Przysyła ten, kto chce, no i widać chcą, to robią.

#4 rei

rei

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 17:34

Myślę, że można zdalnie się też uczyć. Dużo będzie zależeć tutaj od rodziców. Warto też w miarę możliwości kupić różne materiały edukacyjne do trenowania dla dzieci. Tutaj  https://www.nowaera....isty/matematyka znajdziecie świetne propozycje, jak wasze dziecko przygotowuje się do egzaminu ósmoklasisty.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych