Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zamknięta firma z powodu COVID-19 a wynagrodzenie za czas przestoju

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516444 postów

Napisano 19 marzec 2020 - 17:12

Jakie są uprawnienia pracownika w razie zamknięcia zakładu pracy COVID-19? Ile wynosi wynagrodzenie za czas przestoju?

Powrót do artykułu: Zamknięta firma z powodu COVID-19 a wynagrodzenie za czas przestoju

#2 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 17:12

Czy pracodawca może wystosować takie zarząadzenie do pracowników: "w przypadku wystąpienia nadgodzin przed dniem 17.03.2020 r. powinny one zostać oddane w formie wolnego za godziny nadliczbowe w okresie niefunkcjonowania"?

#3 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 22:40

Witam, 

czy jeśli zakład pracy zamknięto 13.03 a pracodawca wypłacił całe wynagrodzenie to czy pracownik ma obowiązek odrobić te godziny w okresie rozliczeniowym? Wracając np. w połowie kwietnia do odrobienia będzie miał miesiąc w ciągu np. 1,5 miesiąca, które pozostało.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 00:51

mój pracodawca zmusza do wypełnienia wniosku o bezpłatny urlop , czy ma do tego prawo . Hotel zamyka na dwa miesiące

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 07:13

mój pracodawca zmusza do wypełnienia wniosku o bezpłatny urlop , czy ma do tego prawo . Hotel zamyka na dwa miesiące

Nie ma prawa, ale jak chcesz mieć gdzie wrócić do pracy, to rozważ czy lepiej na bezpłatny, czy upierać się przy postojowym i stracić pracę.

#6 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 09:10

witam mój zaklad pracy zostal zamkniety na 3 tyg a firma wysyla mnie na inny zaklad gdzie panuje zatloczenie to czy powinienem udac sie na ten zaklad cz zostac w domu dodam ze dyrektor zapewnial mnie I wielu inch ze za postoj bedzie zaplacone

#7 Guest_Yachu

Guest_Yachu
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 18:27

Jak powinno się wykazać godziny przestoju w ewidencji czasu pracy - jest to czas przepracowany, czy nieprzepracowany dla pracownika?

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 17:49

mój pracodawca zarządził "przestojowe z pełną dyspozycyjnością" - jednakże powołuje się na art.81 / 1 kp, że będzie wypłacał tylko 60% pensji . Mam umowę o pracę o określonej, comiesięcznej wysokości wynagrodzenia. Ile więc powinnam otrzymać !

#9 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 08:36

Tyle ile masz w umowie.

#10 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 11 kwiecień 2020 - 21:12

Moj pracodawca oglosil od 6 do 10 dni wolne od pracy. Te dni mamy odpracowac w soboty Jezeli ktorys z pracownikow mial L4 lub opieke na dziecko w tych wolnych dniach czy tez musi je odpracowac?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2020 - 23:43

Witam. W firmie której pracuję pracodawca wprowadził przestój z powodu koronawirusa od 01-04-2020 do 15-04-2020 r. W umowie o pracę mam " wyodrębnioną godzinową stawkę zaszeregowania " pracodawca twierdzi że należy się 60 % wynagrodzenia, Ja uważam że powinno być 100% kto ma rację ? Sławomir

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych