Skocz do zawartości

Zdjęcie

Urlop ojcowski w 2020 r. - wymiar, termin, wniosek, dokumenty

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672192 postów

Napisano 19 marzec 2020 - 11:55

Urlop ojcowski w 2020 r. wynosi 2 tygodnie. Termin na jego wykorzystanie to 24 miesiące od urodzenia dziecka. Jak napisać wniosek o urlop i jakie dokumenty do niego dołączyć? Jak jest płatny?

Powrót do artykułu: Urlop ojcowski w 2020 r. - wymiar, termin, wniosek, dokumenty

#2 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 11:55

Mam pytanie - czy postój firmy i wypłacanie przez pracodawcę "postojowego" w jakiś sposób koliduje z urlopem ojcowskim?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2020 - 12:42

Mam pytanie - czy postój firmy i wypłacanie przez pracodawcę "postojowego" w jakiś sposób koliduje z urlopem ojcowskim?

Urlop to urlop, a postojowe, to całkiem inna sprawa, więc co ma kolidować, nie rozumiem?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 11:36

Witam. Czy urlopy ojcowskie sie sumują ? np. mam jedno dziecko na które przysługuje mi 2 tygodnie urlopu ojcowskiego. jeżeli nie wykorzystam tego urlopu a urodzi mi się drugie dziecko to czy przysługuje mi wtedy 4 tygodnie urlopu ojcowskiego po 2 tygodnie na każde dziecko ?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 12:55

Witam. Czy urlopy ojcowskie sie sumują ? np. mam jedno dziecko na które przysługuje mi 2 tygodnie urlopu ojcowskiego. jeżeli nie wykorzystam tego urlopu a urodzi mi się drugie dziecko to czy przysługuje mi wtedy 4 tygodnie urlopu ojcowskiego po 2 tygodnie na każde dziecko ?

Tak, przysługuje. Byle zdążyć wykorzystać na pierwsze dziecko, póki nie ukończy 24 miesięcy życia.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:24

Witam. Wszędzie pisze, że wynagrodzenie za urlop ojcowski to średnia wynagrodzeń z ostatnich 12 miesięcy. U mnie w pracy z powodu korona wirusa pracodawca zmniejszył nam etaty z pełnego do 0,8 od kwietnia. Wniosek o urlop złożyłem pierwszego kwietnia a urlop odbyłem od 9 do 22. Pracodawca teraz mówi ze coś się pozmieniało i wynagrodzenie za urlop będę miał liczone na podstawie wynagrodzenia z kwietnia. Tak rzeczywiście jest ? Wydaje mi się, że nie mają prawa liczyć mi wynagrodzenia na odstawie miesiąca w którym bylem na urlopie ojcowskim skoro od

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:24

Witam. Wszędzie pisze, że wynagrodzenie za urlop ojcowski to średnia wynagrodzeń z ostatnich 12 miesięcy. U mnie w pracy z powodu korona wirusa pracodawca zmniejszył nam etaty z pełnego do 0,8 od kwietnia. Wniosek o urlop złożyłem pierwszego kwietnia a urlop odbyłem od 9 do 22. Pracodawca teraz mówi ze coś się pozmieniało i wynagrodzenie za urlop będę miał liczone na podstawie wynagrodzenia z kwietnia. Tak rzeczywiście jest ? Wydaje mi się, że nie mają prawa liczyć mi wynagrodzenia na odstawie miesiąca w którym bylem na urlopie ojcowskim skoro od

#8 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:27

Witam. Wszędzie pisze, że wynagrodzenie za urlop ojcowski to średnia wynagrodzeń z ostatnich 12 miesięcy. U mnie w pracy z powodu korona wirusa pracodawca zmniejszył nam etaty z pełnego do 0,8 od kwietnia. Wniosek o urlop złożyłem pierwszego kwietnia a urlop odbyłem od 10 do 23. Pracodawca teraz mówi ze coś się pozmieniało i wynagrodzenie za urlop będę miał liczone na podstawie wynagrodzenia z kwietnia. Tak rzeczywiście jest ? Wydaje mi się, że nie mają prawa liczyć mi wynagrodzenia na odstawie miesiąca w którym bylem na urlopie ojcowskim skoro od kilku lat nieprzerwanie odprowadzałem składki na ZUS. Pozdrawiam.

#9 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:27

Witam. Wszędzie pisze, że wynagrodzenie za urlop ojcowski to średnia wynagrodzeń z ostatnich 12 miesięcy. U mnie w pracy z powodu korona wirusa pracodawca zmniejszył nam etaty z pełnego do 0,8 od kwietnia. Wniosek o urlop złożyłem pierwszego kwietnia a urlop odbyłem od 10 do 23. Pracodawca teraz mówi ze coś się pozmieniało i wynagrodzenie za urlop będę miał liczone na podstawie wynagrodzenia z kwietnia. Tak rzeczywiście jest ? Wydaje mi się, że nie mają prawa liczyć mi wynagrodzenia na odstawie miesiąca w którym bylem na urlopie ojcowskim skoro od kilku lat nieprzerwanie odprowadzałem składki na ZUS. Pozdrawiam.

#10 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:28

#11 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:32

#12 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:33

#13 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:33

#14 Guest_Stani

Guest_Stani
  • Goście

Napisano 04 maj 2020 - 09:46

Bardzo proszę usunąć te pytania które się powtarzają 

#15 Guest_Pytam

Guest_Pytam
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2020 - 13:00

Dobre pytanie , jak wyliczyć wynagrodzenie za urlop ojcowski kiedy w danym miesiącu pracowaliśmy na ograniczonym do 80% etacie? COVID 19 i tarcza...

#16 Guest_Pytam80

Guest_Pytam80
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2020 - 13:01

Dobre pytanie , jak wyliczyć wynagrodzenie za urlop ojcowski kiedy w danym miesiącu pracowaliśmy na ograniczonym do 80% etacie? COVID 19 i tarcza...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych