Kategorie
Skocz do zawartości

Badanie kontrolne i okresowe

Gość Patrycja456
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrycja456

Witam, pracownik przebywa na dłuższym zwolnieniu lekarskim (trwającym ponad miesiąc). W czasie zwolnienia straciły ważność jego badania okresowe. Czy jak wróci ze zwolnienia trzeba go wysłać jednocześnie na badania kontrolne i okresowe?

a co w obecnej sytuacji kiedy medycyna pracy nie funkcjonuje? Mam pracownika , którego muszę wysłać na badania kontrolne, wystawić mu skierowanie na badania kontrolne i co - czekamy ? Do pracy go dopuścić nie mogę, a co z jego wynagrodzeniem ? To nie z jego winy nie uda mu się tych badań zrobić. 

Informacja o okresowych zniknęła już ze strony PIP ;) i nie dotyczyła badań kontrolnych. Moim zdaniem bez badań nie dopuszczasz do pracy. Pan prawnik na webinarze dzisiejszym inforu twierdził że to będzie usprawiedliwionie niepłatne (ale po uzasadnienie odsyłam tam - nie pamiętam szczegółów).

Zgodnie z treścią art. 211 KP - pracownika ma obowiązek poddania się badaniom lekarskim, na które skieruje go pracodawca po zakończeniu okresu rekonwalescencji oraz stosować się do wskazań lekarskich. Niezastosowanie się do powyższych przepisów  może skutkować nałożeniem kary upomnienia lub nagany lub nawet karą pieniężną, co stanowi art. 108 KP.

• 2 miesiące temu...

Pracownik był na zwolnieniu lekarskim trwającym ponad 30 dni. Pracodawca wysłał go na badania lekarskie w związku z powyższym. Pracownik nie mógł przystąpić do pracy bez aktualnego zaświadczenia, więc tego dnia nie przystąpił do pracy, gdyż udał się na badania. Czy ten dzień w takiej sytuacji jest płatny czy pracownik musi wziąć sobie urlop aby przeprowadzić badania. Czy coś się zmieniło jeśli chodzi o dzień na badania? Bardzo proszę o odpowiedź.

• 3 miesiące temu...

Byłem ostatnio na badaniu słuchu, z racji tego, że noszę aparat słuchowy, jest to badanie dla mnie ważne. Jeśli ktoś z was także musi nosić aparat i nie wie jaki kupić, to zajrzyjcie na stronę https://abcsluchu.pl/u nich są bardzo dobrej jakości aparaty słuchowe siedlce. 

• 1 rok później...

Wszystko zależy od tego gdzie odbywa się takie badanie. Według mnie na badanie słuchu, najlepiej udać się do firmy, której ofertę udało mi się znaleźć pod adresem https://aparaty-sluchowe.info/badania-sluchu-lodz/. Firma ma bardzo dobre opinie, przeprowadza badania bezpłatnie z zachowaniem norm sanitarnych, a do tego daje możliwość kupienia świetnych aparatów słuchowych w najniższych cenach. To najlepsza oferta, jaką udało mi się znaleźć, dlatego polecam.

• 4 tygodnie później...

Badana okresowe u różnych specjalistów wykonuję sam z własnej woli, dla własnego zdrowia. Jeśli chodzi o badania okulistyczne to najlepszym ośrodkiem jest Spektrum. Przyjmują tam świetni specjaliści, a w przypadku wykrycia jakieś wady wzroku oferują natychmiastowe leczenie.

• 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gość Urszula

Dzień dobry

Czy jeżeli dostaję od pracodawcy ryczałt paliwowy na dojazd do pracy moim prywatnym samochodem, nie wykorzystuję mojego auta w pracy, to jest tylko dojazd to czy powinnam zrobić badania dla kierowców, psychotesty czy nie? Z góry dziękuję za podpowiedź

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...