Skocz do zawartości

Spadek a komornik

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 20:57

Byłem dzieckiem gdy dziadek opisał na mnie swój dom.Obecnie spłacam długi ok 64 tys. Zadłużenie spłacam systematycznie. Zmarł dziadek i podobno zostawił testament . Czy przyjęcie spadku równa się z przejęciem domu przez komornika ? Proszę o poradę

#2 Adwokat Krakow

Adwokat Krakow

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 17:25

Byłem dzieckiem gdy dziadek opisał na mnie swój dom.Obecnie spłacam długi ok 64 tys. Zadłużenie spłacam systematycznie. Zmarł dziadek i podobno zostawił testament . Czy przyjęcie spadku równa się z przejęciem domu przez komornika ? Proszę o poradę

Przyjęcie spadku nie oznacza automatycznego przejęcia domu przez komornika. Spadek można przyjąć albo wprost - wtedy odpowiadamy za odziedziczone długi w całości albo z dobrodziejstwem inwentarza - z ograniczeniem odpowiedzialności za długi spadkowe do wysokości aktywów w spadku (tzn. jeśli np. odziedziczmy 10 000 zł i dług warty 64 000 zł, to w tym przypadku odpowiadamy za dług tylko do kwoty 10 000 zł). Samo przyjęcie spadku nie oznacza automatycznego działania komornika - poza tym zajęcie komornicze to ostateczność, bo z komornikiem można przecież się porozumieć i np. spłacać dług ratalnie. 

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
ul. Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków
tel. +48 784 425 405

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych