Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile wynosi wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego? Komu przysługuje? - pytania i odpowiedzi

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516444 postów

Napisano 14 marzec 2020 - 18:31

Jaka jest wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego? Komu będzie przysługiwał zasiłek? Jak uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy? Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Powrót do artykułu: Ile wynosi wysokość dodatkowego zasiłku opiekuńczego? Komu przysługuje? - pytania i odpowiedzi

#2 Guest_User

Guest_User
  • Goście

Napisano 14 marzec 2020 - 18:31

Te same informacje widnieją na stronie ZUS. A tu powstaje szereg dodatkowych pytań: co ma pracodawca dalej zrobić z tym oświadczeniem, wysłać to pocztą, emailem, przez ZUS PUE, a jak rozliczyć to w jaki sposób itd.? A jak sam składa to na jakim druku???

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 09:54

Czy mężowi przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy gdy mamy w domu 5 latka i ja jestem w 7 miesiącu ciąży? Dodam ,że ja nie pracuje i nie jestem na zwolnieniu lekarskim.

#4 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 24 marzec 2020 - 08:55

Nie - chyba że otrzymasz zaświadczenie lekarskie że twój stan zdrowia nie pozwala zajmować się dzieckiem.

#5 Guest_PRAWDZIWY POLAK

Guest_PRAWDZIWY POLAK
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 14:33

NO TAK... A CZY PROWADZĄCY DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ KTÓRY NIE PŁACI UBEZPIECZENIA CHOROBOWEGO TEŻ MOŻE SKORZYSTAĆ Z TEGO ZASIŁKU?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2020 - 20:26

Nie może

#7 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 13:40

Czy autor tego artykułu jest pewien, że zasiłek przysługuje w wysokości 80%?/// Bo przepis spec ustawy stanowi to: 3. Zasiłek opiekuńczy za każdy dzień wynosi 1/30 kwoty emerytury podstawowej w rozumieniu art. 6 pkt 7 ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych