Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 (dodatkowy zasiłek opiekuńczy) - jak wypełnić druk, od kiedy

wróć do serwisu Kadry 65 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Rodzic

Guest_Rodzic
  • Goście

Napisano 17 marzec 2020 - 19:03

Witam! Proszę mi powiedzieć czy zasiłek opieki nad dzieckiem do lat 8-miu które uczęszczało do przedszkola przysługuje dla rodzica który pracuje na umowę o pracę a drugi rodzic nie jest zatrudniony bądź w jakich sytuacjach mogłoby przysługiwać. Pozdrawiam

#22 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 385 postów

Napisano 18 marzec 2020 - 08:28

nie - drugi rodzic może zajmować się dzieckiem.

#23 Guest_pracodawca

Guest_pracodawca
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 12:11

Witam, czy ktoś wie w jaki sposób mogę jako pracodawca złożyć elektronicznie takie oświadczenie do ZUS poprzez pue? Otrzymałem takie oświadczenie od pracownika i nie wiem jak dalej mogę przekazać ten dokument do ZUS. Proszę o pomoc!

#24 Guest_opiekun

Guest_opiekun
  • Goście

Napisano 20 marzec 2020 - 23:26

Witam, jestem zatrudniona w dwóch firmach. mam profil zaufany. czy mogę złożyć przez profil oświadczenie do zusu czy musze do pracodawcy? jeżeli mogę bezpośrednio do zusu to czy muszę wypełnić wniosek dwa razy?

#25 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 21 marzec 2020 - 10:14

Witam,
Proszę o inf czy jeżeli matka dziecka jest na L4 z powodu ciąży to ojciec dziecka może skorzystać z takiego zasiłku?

#26 Guest_Basia.B.

Guest_Basia.B.
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 01:28

Witam a co z tymi.matlami co sa na maciezynskim z urzedu pracy a poerwsze starsze dziecko w wieku 5lat musi byc w domu chociaz uczeszcza do przedszkola jiz swa lata ich zasilek nie obowiazuje moja curka chodzi do przedszkola a teraz jest wszystko zamkniete jak to jest

#27 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 13:14

Witam,
Proszę o inf czy jeżeli matka dziecka jest na L4 z powodu ciąży to ojciec dziecka może skorzystać z takiego zasiłku?

Może.

#28 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 13:16

Witam a co z tymi.matlami co sa na maciezynskim z urzedu pracy a poerwsze starsze dziecko w wieku 5lat musi byc w domu chociaz uczeszcza do przedszkola jiz swa lata ich zasilek nie obowiazuje moja curka chodzi do przedszkola a teraz jest wszystko zamkniete jak to jest

Matka przebywająca na urlopie macierzyńskim z powodzeniem może zająć się 5-cio letnim dzieckiem. Nie może więc otrzymywać dwóch zasiłków jednocześnie.

#29 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 08:37

Jak potraktować oświadczenie która złożyła pracownica od 16.03 do 27.03 ( 14 dni) jeśli wszędzie piszą że taki zasiłek obowiązuje za okres od 12 marca do 25?

#30 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 10:20

Witam Mój mąż ma rentę chorobową, ja pracuję czy mogę skorzystać z opieki i iść na ten zasiłek przez tydzień czasu

#31 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 17:53

Witam, czy muszę mieć zaświadczenie o przebywaniu mojego męża na kwarantannie domowej żeby otrzymać zasiłek opiekuńczy na dziecko w wieku 6 lat? Mąż wrócił z norwegii i ze względu na koronawirusa został skierowany na permitering. a moi pracodawcy chcą ode mnie takie zaświadczenie z sanepidu, a sanepid nie wystawia takich zaswiadczen. co robiić?

#32 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 11:22

Żona przebywa na urlopie wychowawczym i faktycznie sprawuje opiekę nad naszymi dziećmi do lat 8. Czy pomimo tego ojcu przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego?

#33 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 13:37

Żona przebywa na urlopie wychowawczym i faktycznie sprawuje opiekę nad naszymi dziećmi do lat 8. Czy pomimo tego ojcu przysługuje prawo do zasiłku opiekuńczego?

Nie.

#34 Guest_Kh

Guest_Kh
  • Goście

Napisano 24 marzec 2020 - 22:55

Co dalej opieką nad dziećmi do lat 8, bo wiadomo, że do szkoły nie wrócą na razie. Opiekę mam teoretycznie do 25.03.2020r, ale już wiem, że będę musiała dalej sprawować opiekę nad dziećmi i nie wrócę do pracy! coś widomo, do kogo się zgłosić, w pracy nic nie wiedzą , bo nic nie dostali, a ja w czwartek muszę już na 7:30się stawić i co dalej?

#35 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 07:20

1. Jeżeli w domu przebywa osoba, która może zająć się dzieckiem (np. bezrobotny ojciec, kobieta na wychowawczym itd) to dodatkowy zasiłek opiekuńczy nie przysługuje!

2. Dodatkowy zasiłek może być wykorzystany tylko i wyłącznie w terminach pomiędzy 12.03-25.03.2020 r. (można wybrać konkretne dni np. nie wykazywać sobót/niedziel). Obecnie są polityczne zapowiedzi przedłużenia możliwości korzystania z zasiłku: zapewne do 11.04.2020 r.

#36 Guest_Andzia

Guest_Andzia
  • Goście

Napisano 25 marzec 2020 - 07:53

Ze strony ZUS: Jeśli szkoła będzie zamknięta od 16 marca i rodzic będzie sprawował opiekę nad dzieckiem od tego dnia do 27 marca, to dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie mu przysługiwał  od 16 marca do 27 marca 2020 r.  

Czyli przysługuje od 12.03 do 25.03.2020 albo od 16.03.2020 do 27.03.2020 (zależy od daty zamknięcia placówki).Co dalej brak informacji.

#37 Guest_matka

Guest_matka
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 19:15

o co chodzi z tym zasiłkiem mam dziecko 12 letnie na ktore wziełam opiekę bo chorowało, też mam do jutra czyli 25.03. wysyłać do oswiadczenie? czy dostanę te 80 % pensji od pracodawcy?? help

#38 Guest_Magda DD

Guest_Magda DD
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 19:16

Witam. Mam pytanie. W dniu zamknięcia szkoły pediatra wystawiła mi L4 ba syna. Czy mogę wysłać teraz wniosek o opiekuńcze? Czy już za późno?

#39 Guest_Polka

Guest_Polka
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 20:01

o co chodzi z tym zasiłkiem mam dziecko 12 letnie na ktore wziełam opiekę bo chorowało, też mam do jutra czyli 27.03. wysyłać to  Z15A czy oswiadczenie? czy dostanę te 80 % pensji od pracodawcy? czy jak nie złoże oświadczenia to nie dostanę nic??

#40 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 26 marzec 2020 - 21:30

Czy samotna matka może pobierać zasilek opiekunczy jesli ojciec dziecka który nie jest pozbawiony praw rodzicielskich jest na urlopie Ale nie chce się zajmować dzieckiem?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych