Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 (dodatkowy zasiłek opiekuńczy) - jak wypełnić druk, od kiedy

wróć do serwisu Kadry 65 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516440 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 15:54

Jak wypełnić w oświadczeniu okres sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem? Co z sobotami i niedzielami? Kiedy i jak złożyć oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły? Od kiedy przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy?

Powrót do artykułu: Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do lat 8 (dodatkowy zasiłek opiekuńczy) - jak wypełnić druk, od kiedy

#2 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 15:54

a co w przypadku kiedy rodzice pracują, dziecko do żłobka/klubu nie chodzi a pozostaje pod opieką babci w domu? jaki wtedy obowiązuje druk?

#3 Guest_Eliza

Guest_Eliza
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 08:58

Żaden , bo Pani babci nie zamknęli tylko żłobki i szkoły i nie przysługuje Pani zasiłek na opiekę...

#4 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 12:40

Czy jeżeli jeden z rodziców ubiega się o zasiłek na opiekę, to drugi rodzic może w tym samym czasie wziąć urlop wypoczynkowy? 

#5 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 13:23

Czy jeżeli jeden z rodziców ubiega się o zasiłek na opiekę, to drugi rodzic może w tym samym czasie wziąć urlop wypoczynkowy? 

Jeśli jeden z rodziców będzie na urlopie to może sprawować opiekę nad dzieckiem i nie ma potrzeby brania zasiłku.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 17:24

A jak mam 1 zmiane i 2 to czy płaci za ten dni kiedy mam 2 ?

#7 Guest_aga

Guest_aga
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 17:26

Czy jeśli matka przebywa na urlopie macierzyńskim, to ojciec może iść na opiekę na drugie dziecko do 8 roku życia?

#8 Guest_Kaszub

Guest_Kaszub
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 17:27

Jak można złożyć ten kwit przez epuap?

#9 Guest_Sk

Guest_Sk
  • Goście

Napisano 15 marzec 2020 - 23:08

A czy jesli Mama zostaje z Dziecmi w domu a Ojciec w tym czasie jest na zwolnieniu lekarskim jest chory to nie bedzie problemow z otrzymaniem zasilku?

#10 Guest_Elżbieta Szymkowiak pracodawca

Guest_Elżbieta Szymkowiak pracodawca
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 10:16

mam wypełnione oświadczenie pracownika o sprawowaniu opieki nad dzieckiem do lat 8, mam założony profil zaufany,a nie wiem jak technicznie wysłać dokument

#11 Guest_ZbyszekB51

Guest_ZbyszekB51
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 10:21

mam wypełnione oświadczenie pracownika o sprawowaniu opieki nad dzieckiem do lat 8, mam założony profil zaufany,a nie wiem jak technicznie wysłać dokument

Tego to chyba nikt jeszcze nie wie. Pisałem na infolinię ZUS - cisza!

#12 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 10:43

Dla pracownika trzeba stworzyć Z-15A i Z-3? Bo piszecie tylko o Z-15A i Z-3b dla osoby prowadzącej działalność.

#13 Guest_el12i2

Guest_el12i2
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 11:55

A jeżeli dziecko jest pod opieką Niani, czy w takim wypadku rodzicom też przysługuje 14 dniowy urlop.

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 12:11

A jeżeli dziecko jest pod opieką Niani, czy w takim wypadku rodzicom też przysługuje 14 dniowy urlop.

Żart? Przecież jest z nianią....

#15 Guest_gość123

Guest_gość123
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 12:58

A jak niania ma swoje dzieci i musi z nimi zostać a co w tedy z dzieckiem którym się powinna opiekować ?

#16 Guest_gosć

Guest_gosć
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 13:16

A jak niania ma swoje dzieci i musi z nimi zostać a co w tedy z dzieckiem którym się powinna opiekować ?

No to chyba oczywiste, ze wraca do swoich dzieci a Ty bierzesz zasiłek opiekuńczy...

#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 16:09

Ten zasiłek to dodatkowo płatny czyli ze 80% pensji płaci pracodawca a Zus dodatkowo?czy wspolnie płacą za te 14 dni I drugie pytanie czy oplaca sie wpisywać ciągłość z sobotami i niedzielami czy od poniedzialku do piatku bez weekendów ?

#18 Guest_gośc123

Guest_gośc123
  • Goście

Napisano 17 marzec 2020 - 07:38

Może i oczywiste ale druk nie przewiduje opieki niani przynajmniej z tego co ja zrozumiałam obowiązuje , żłobki, przedszkola, szkoły, klubiki wiec jak uzupełnić taki druk dopisać czy jak ? druk wypełnia się po powrocie i co jak okaże się ze mnie nie obowiązywało to prawo to co wtedy mniejsza o zasiłek ( pieniądze akuratnie w tej sytuacji odgrywają najmniejsze znaczenie) co zrobić z tymi 14 dniami które mnie nie było w pracy gdy przysługuje mi tylko 6 dni urlopu ?

#19 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2020 - 08:07

Ten zasiłek to dodatkowo płatny czyli ze 80% pensji płaci pracodawca a Zus dodatkowo?czy wspolnie płacą za te 14 dni I drugie pytanie czy oplaca sie wpisywać ciągłość z sobotami i niedzielami czy od poniedzialku do piatku bez weekendów ?

Ale co ZUS ma Ci zapłacić dodatkowo?! Dostaniesz 80% pensji za ten czas i tyle.

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2020 - 08:08

Może i oczywiste ale druk nie przewiduje opieki niani przynajmniej z tego co ja zrozumiałam obowiązuje , żłobki, przedszkola, szkoły, klubiki wiec jak uzupełnić taki druk dopisać czy jak ? druk wypełnia się po powrocie i co jak okaże się ze mnie nie obowiązywało to prawo to co wtedy mniejsza o zasiłek ( pieniądze akuratnie w tej sytuacji odgrywają najmniejsze znaczenie) co zrobić z tymi 14 dniami które mnie nie było w pracy gdy przysługuje mi tylko 6 dni urlopu ?

Nie przewiduje, bo nie dostaniesz zasiłku jeśli dziecko nie chodzi jeszcze do przedszkola/szkoły.

Zasiłek jest dla rodziców, którzy muszą zostać z dziećmi ponieważ zamknięto placówki szkolne.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych