Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem do lat 8. Co z dziećmi powyżej 8 lat?

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516688 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 18:41

Rzecznik Praw Dziecka zaapelował o zmianę przepisów i objęcie prawem do dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodziców dzieci powyżej 8. roku życia. Zgodnie z aktualnymi przepisami dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na czas opieki nad dzieckiem do lat 8. w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 żłobka, przedszkola, szkoły.

Powrót do artykułu: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy na opiekę nad dzieckiem do lat 8. Co z dziećmi powyżej 8 lat?

#2 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 18:41

A co dziećmi powyżej 8 lat (8,5 oraz 11,5)? Mam je same zostawić w domu skoro nie mam w okolicy nikogo kto by się nimi zajął? Kto będzie odpowiadał jak się im coś stanie? A może mam brać urlop bezpłatny, o ile go dostanę w sytuacji jak już teraz 20 proc. pracowników jest na zwolnieniach?

#3 Guest_jaceksr

Guest_jaceksr
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 21:52

Nie mam odpowiedzi na to pytanie bo sam zacząłem się zastanawiać co z dziećmi powyżej 8 lat. Czy zostawić je same w domu ? A prawo ? Przecież do iluś lat dzieci same nie mogą zostawać bez opieki tak na zewnątrz budynku jak i wewnątrz ?

#4 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 21:56

Co mam zrobić z dziećmi powyżej 8 roku życia dać komu pod opiekę , Państwo apeluję żeby chronić dziadków fajnie mają rację sama też jestem tego zdania ale tacy rodzice nie mają wyjścia tylko chyba małe dzieci zostawiać w domu ? tym bardziej co ma zrobić osoba która sama jest obciążona zdrowotnie i pracuję wśród chorych ludzi ,już widzę jak mnie zamkną z cała rodziną :))

#5 Guest_Monika

Guest_Monika
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 22:00

Ponawiam pytanie poprzedników: co z dziećmi od 8 do np. 14 roku życia? Kto poniesie konsekwencje jeżeli dziecku, które zostanie samo w domu stanie się krzywda lub zrobi krzywdę młodszemu bratu, albo coś narozrabia...?? NIESTETY - o dzieciach w wieku 8-14, które wg mnie same w domu zostawać nie powinny, to nikt nie myśli... nie wspominając już o rodzicach...

#6 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 22:57

Córka w styczniu skonczyla 8 lat sama wychowują dwoje dzieci, w tym 13 latka.Co w takim przypadku mam zrobić z dziecmi skoro czytam że Mi nie przysługuje taki zasilek !?A Ja sama pracujac Nas utrzymuje...Nie mogę sobie pozwolić by przez 2 tygodnie siedzieć w domu !!!!

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 00:50

Wynika z tego że dzieci 8+ muszą do isć pracy na 14 dni jak zamkniete szkoły... jak rodzice bo nie każdy rodzic ma komfort 2 tygodnie sobie z pracy wylecieć na nagle wolne a gdzie zabezpieczenia państwa !!!! który nakazuje, wezmiemy urlopy i ustawowe wolne, bezpłatne .. pracodawca za darmo nie zaplaci za 14 albo ile tam wyjdzie widomo... oki.. a co dalej z wakcajmi lipiec siepień.......... niby miało być rodzinnie plan rodzina + a teraz dzieci na obozy/kolonie samotnie, jak bedzie oczywiscie kasa, a rodzice do pracy bo bez urolów...........

#8 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 05:21

Również pytam co mam zrobić z dzieckiem które w tym roku kończy 10 lat? 8 godzin może zostać sama bo jest koronawirus Ale już bez koronawirusa dziecko nie powinno przebywać samo w domu do 14 roku życia. PARANOJA. Dokładnie kto za to jej nie gdy coś się wydarzy? Napewno rodzic. To co mam wziąć bezpłatny urlop? Nie stać mnie na to przy pensji 2000tys.miesiecznie .

#9 Guest_abracham

Guest_abracham
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 09:33

Pracuję w fabryce w ruchu ciągłym 12 godzin córka tak samo ma 8+ żona pracuje w markecie, markety nie będą zamykane z kim mam ją zostawić? z babcią paranoja rządu mówią żeby ze starszymi nie zostawiać a z kim niby? Na zdrowe dziecko opieki nie dostanę więc z kim mają być?

#10 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:03

Pracuję w fabryce w ruchu ciągłym 12 godzin córka tak samo ma 8+ żona pracuje w markecie, markety nie będą zamykane z kim mam ją zostawić? z babcią paranoja rządu mówią żeby ze starszymi nie zostawiać a z kim niby? Na zdrowe dziecko opieki nie dostanę więc z kim mają być?

Przecież jedno z Was może wziąć ten dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:12

Ja jestem matką samotnie wychowującą i mam syna który w styczniu skończył 8 lat i co ja mam zrobić w takim przypadku? W przychodni nie chcą mi dać opieki na zdrowe dziecko a samego go nie zostawię.Co w takim przypadku?

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:16

Ja jestem matką samotnie wychowującą i mam syna który w styczniu skończył 8 lat i co ja mam zrobić w takim przypadku? W przychodni nie chcą mi dać opieki na zdrowe dziecko a samego go nie zostawię.Co w takim przypadku?

Skąd mamy to wiedzieć? Zasiłek przysługuje dla dzieci do 8 LAT. Pozostali muszą dziecku załatwić opiekę lub wziąć urlop.

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 20:15

To absurd co z dziećmi które mają 11 lat mam je zostawić same w domu? Jest zdrowe ta procedura to kpina

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 07:13

"To absurd co z dziećmi które mają 11 lat mam je zostawić same w domu? Jest zdrowe ta procedura to kpina" 11 lat to wiek, w którym dziecko spokojnie może zostać w domu.

#15 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 08:31

Przecież jedno z Was może wziąć ten dodatkowy zasiłek opiekuńczy.

napisał że dziecko ma 8+ czyli powyżej 8,moja córka też ma 8 i pół, a syn 14 ?????

#16 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 08:54

napisał że dziecko ma 8+ czyli powyżej 8,moja córka też ma 8 i pół, a syn 14 ?????

No to w czym problem? Chyba 14latek jest w stanie się zająć 8 letnią siostrą?

#17 Guest_ADA

Guest_ADA
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 11:46

MAMY ZOSTAWIĆ DZIECI POWYŻEJ 8 ROKU ŻYCIA SAME W DOMU. A DO TEGO JESZCZE DZIECI SAME UZUPEŁNIĄ ĆWICZENIA I ZADANIA Z TREŚCI KTÓRE JESZCZE NIE BYŁY OMAWIANE W SZKOLE . PO CO IM W OGÓLE RODZICE, SZKOŁA, NAUCZYCIELE? PRZECIEŻ 9 LATEK JEST SAMOWYSTARCZALNY I WSZYSTKO POTRAFI.... PISIORY OBIECUJĄ A W KONSEKWENCJI MÓWIĄ POCAŁUJCIE NAS OBYWATELE W D.......

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 13:24

MAMY ZOSTAWIĆ DZIECI POWYŻEJ 8 ROKU ŻYCIA SAME W DOMU. A DO TEGO JESZCZE DZIECI SAME UZUPEŁNIĄ ĆWICZENIA I ZADANIA Z TREŚCI KTÓRE JESZCZE NIE BYŁY OMAWIANE W SZKOLE . PO CO IM W OGÓLE RODZICE, SZKOŁA, NAUCZYCIELE? PRZECIEŻ 9 LATEK JEST SAMOWYSTARCZALNY I WSZYSTKO POTRAFI.... PISIORY OBIECUJĄ A W KONSEKWENCJI MÓWIĄ POCAŁUJCIE NAS OBYWATELE W D.......

Istnieje jeszcze coś takiego jak urlop....

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2020 - 23:15

Moje dziecko ukończyło 12 lat, jest w 6 kl. Choruje na astmę oskrzelową, ma problemy z pamięcią i koncentracją. Jak takie dziecko ma zostać samo w domu, bez opieki ? W jaki sposób ma odrobić lekcje zadawane drogą mailową?

#20 Guest_mcozio

Guest_mcozio
  • Goście

Napisano 15 marzec 2020 - 20:25

dziecko 11 lat, cukrzyca, pompa, czujnik ale wymaga nadzoru - aby zjadlo, podalo insuline, zmierzylo cukier do kalibracji itp. Nie jest ogarnete aby byc samo w domu.. i tu jest parodia teg zapisu.. moze jakby mialo pow. 14 lat..ale nie 11..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych