Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19 (koronawirusa)

68 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672084 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 13:37

ZUS stworzył wzór Oświadczenia o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w wieku do 8 lat w związku z zamknięciem z powodu COVID-19 (koronawirusa) żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola lub szkoły. Wypełnienie tego dokumentu jest niezbędne w celu otrzymania zasiłku opiekuńczego za czas opieki nad dzieckiem.

Powrót do artykułu: Oświadczenie o sprawowaniu opieki nad dzieckiem w związku z zamknięciem żłobka, przedszkola, szkoły z powodu COVID-19 (koronawirusa)

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 13:37

kiedy i gdzie to oświadczenie złożyć

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 13:39

Wszystkie informacje są na stronie ZUSu , wzór oświadczenie również.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 14:19

Czyli jak moje dziecko skończyło wczoraj 8 lat to jest już na tyle dorosłe że może zostać samo w domu? No rewelacja.....

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5542 postów

Napisano 11 marzec 2020 - 14:44

Nie wprowadzamy dodatkowego zasiłku 14-dniowego dla zdrowych dzieci powyżej ósmego roku życia - poinformowała w środę minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Szefowa MRPiPS była pytana, czy w związku z zamknięciem placówek edukacyjnych będą zasiłki dla dzieci zdrowych powyżej ósmego roku życia. - Jeżeli chodzi o dzieci powyżej ósmego roku życia do 14-ego - zasiłek 60-dniowy, chorobowy tak, jak do tej pory - powiedział Maląg. Dopytywana, co z zasiłkiem dla dzieci chorych minister odparła: "Nie wprowadzamy tego zasiłku dodatkowego 14-dniowego dla dzieci powyżej ósmego roku życia".

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 15:19

Wszystko super ale gdzie ten wniosek trzeba złożyć ?

#7 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 15:54

Czy jesli ja pracuje umowa o prace a Żona jest na stażu z urzędu pracy to może ona wziąć te 14dni na dzieci?

#8 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 16:03

Ten zasiłek jest 80%?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 16:16

A co z dziećmi powyżej 8 lat ?

#10 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 17:35

co w przypadku gdy jeden rodzic jest na zwolnieniu lekarskim?

#11 Guest_MmM

Guest_MmM
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 19:32

A co w przypadku gdy jeden z rodziców pracuje w prywatnej placówce oświatowej, ktora też jest zamknięta jak przedszkole dziecka, też musi składać wniosek?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 20:51

A co z żołnierzami oni nie podlegają zusowi oni też posiadają dzieci i wielu z nich musi zostać z dziećmi w domu

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 20:53

A co w przypadku gdy jeden rodzic jest na urlopie wypoczynkowym czy drugi rodzić może złożyć wniosek?

#14 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:04

Nauczyciel "jakby" pracują, bo mają nauczać zdalne i być w gotowości do pracy.

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:17

a my z mężem chcieliśmy na przemiennie opiekować się dziećmi. Czy w takim razie możemy złożyć 2 wnioski , każdy na wypłatę opieki po 7 dni?- tez nie wiadomo....

#16 Michał357

Michał357

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 10:27

Witam,

Chciałem zapytać, czy ten dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje mi, w momencie gdy moja żona (nauczycielka w szkole średniej) pozostaje obecnie w gotowości do pracy (będąc w domu z dwójką dzieci)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:36

a my z mężem chcieliśmy na przemiennie opiekować się dziećmi. Czy w takim razie możemy złożyć 2 wnioski , każdy na wypłatę opieki po 7 dni?- tez nie wiadomo....

Oczywiście, że wiadomo...

Możecie podzielić te 14 dni między siebie.

#18 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:38

Witam,

Chciałem zapytać, czy ten dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje mi, w momencie gdy moja żona (nauczycielka w szkole średniej) pozostaje obecnie w gotowości do pracy (będąc w domu z dwójką dzieci)?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Nie, żona jest w domu i może zająć się dziećmi.

#19 Guest_AnnaAnna

Guest_AnnaAnna
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 10:43

Dzień dobry, Jestem mamą 2 latka który nie chodzi do żłobka, a dotychczas jego opieką zajmowała się babcia, która niestety jest podziębiona. Czy w związku z tym mogę skorzystać z dodatkowego zasiłku z powodu COVID-19?

#20 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:02

Dzień dobry, Jestem mamą 2 latka który nie chodzi do żłobka, a dotychczas jego opieką zajmowała się babcia, która niestety jest podziębiona. Czy w związku z tym mogę skorzystać z dodatkowego zasiłku z powodu COVID-19?

Tak

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych