Skocz do zawartości

zatrzymanie prawa jazdy poniżej 0.25 promila

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Luki

Guest_Luki
  • Goście

Napisano 09 marzec 2020 - 21:58

Witam, mam pytanko. Zabrane prawo jazdy z powodu wydmuchania 0,24 promila. Sprawa utknęła "gdzieś". Żadnych sądów, żadych informacji od policji. Po jakim czasie tego rodzaju wykroczenie zostaje przedawnione? 

Z góry dziękuję za pmoc. 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 12:20

Witam, mam pytanko. Zabrane prawo jazdy z powodu wydmuchania 0,24 promila. Sprawa utknęła "gdzieś". Żadnych sądów, żadych informacji od policji. Po jakim czasie tego rodzaju wykroczenie zostaje przedawnione? 

Z góry dziękuję za pmoc. 

W sądach mają dużo spraw, więc musisz cierpliwie czekać, na pewno o Tobie nie zapomną. Mają na to 3 lata.

#3 karh.pl

karh.pl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 marzec 2020 - 13:43

Z góry dziękuję za pmoc. 

Zgodnie z treścią art. 45 Kodeksu wykroczeń:

§ 1. Karalność wykroczenia ustaje, jeżeli od czasu jego popełnienia upłynął rok; jeżeli w tym okresie wszczęto postępowanie, karalność wykroczenia ustaje z upływem 2 lat od zakończenia tego okresu.
§ 2. W razie uchylenia prawomocnego rozstrzygnięcia, przedawnienie biegnie od daty uchylenia rozstrzygnięcia.
§ 2a. W wypadku wszczęcia postępowania mediacyjnego czasu jego trwania nie wlicza się do okresu przedawnienia.
§ 3. Orzeczona kara lub środek karny nie podlega wykonaniu, jeżeli od daty uprawomocnienia się rozstrzygnięcia upłynęły 3 lata.

Adwokat dr Aleksandra Rychlewska-Hotel kancelaria Katowice

ul. Gliwicka 6/2a

40-079 Katowice

tel. +48 323070094

https://katowice.karh.pl/

#4 Guest_Lidia

Guest_Lidia
  • Goście

Napisano 25 maj 2020 - 17:39

Warto się w takiej sytuacji jednak skontaktować z adwokatem i poprosić o pomoc prawną. Mi pomogli w kancelarii Cejrowski. Specjalizują się w sprawach karnych i wielu innych. Doświadczony zespół. 

#5 Guest_Dorian

Guest_Dorian
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2021 - 15:32

W kancelarii adwokackiej Cejrowski zajmują się między innymi takimi sprawami, więc polecam ich. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych