Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dłuższa praca to wyższa emerytura

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672146 postów

Napisano 01 marzec 2020 - 18:05

Dłuższa praca powoduje wyższą emeryturę. Środki gromadzone na indywidualnym koncie emerytalnym każdego ubezpieczonego są bowiem dłużej odkładane, a statystyczna średnia długość życia się skraca.

Powrót do artykułu: Dłuższa praca to wyższa emerytura

#2 Guest_Wanda 65

Guest_Wanda 65
  • Goście

Napisano 01 marzec 2020 - 18:05

Nie wiem naprawdę jak podejść do tego artykułu. Powiem tak wierutne bzdury, mam na to dowody na własnym przykładzie. Na emeryturę przeszłam w 2016 w wieku "tuskowym" (62), pracowałam 37 lat do emerytury przyjęto mi 223 miesiące tak zw ."dożycia". Od 1991 roku moje zarobki należały do najwyższych i przekraczam próg 250-krotności. Cały czas czyli 38 miesięcy pracuję płacąc najwyższe stawki. To dane. A teraz efekt, ZUS przelicza mi emeryturę stosując za każdym razem 223 miesiące (czyli nieprawda, że skraca długość życia), jak będę pracowała np. do 70 okaże się, że moje "dożycie" dojdzie do 100 lat. Teraz kwota przeliczenia po 12 m-cach pracy to ok 100 netto (przy najwyższych składkach). O tym, że nadal płacę składkę rentową chociaż nigdy na rentę nie przejdę, już nie wspominam bo to jest zwykłe złodziejstwo. i proszę nie argumentować o umowie międzypokoleniowej, bo od 1999 to się zmieniło, każdy pracuje na siebie i jego składki powinny być na jego koncie i pracować. Tyle w tym temacie. Może jakiś poseł by się przyjrzał temu okradaniu pracujących emerytów i coś zmienił, jest nas trochę i mamy istotny wpływ na głosowania, prawda ?

#3 Guest_oliwier

Guest_oliwier
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 16:16

Emerytury obecnie nie wyglądają dobre, a ma być tylko gorzej. Program ppk czyli pracownicze plany kapitałowe, to po prostu sposób na zapobieganie, ale to dobrze, bo to lepsze niż potem naprawa fatalnej sytuacji. Oszczędzanie z ppk jest najprostsze jak można sobie to wyobrazić a efekt finalny całkiem spory.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych