Skocz do zawartości

Student dzienny a praca

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 04:53

Witam !

Obecnie zaczynać będę ostatni semestr studiów, została mi tylko praca inżynierska. Chcę wyjechać do Niemiec, podjąć tam pracę na umowie, która jest odpowiednikiem naszej umowy o pracę = składki podatki itd.

I tutaj moje pytanie (upewniam się) czy nasze prawo nie ma nic do podjęcia tam pracy w pełnym wymiarze godzin, jak zwykły człowiek(nie student) ? Przeczytałem na forum, że raczej nie ma w tym problemu, by student dzienny mógł pracować na normalnej umowie jak większość pracowników, lecz jest jedna sprawa, wyczytałem, że jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to mam wtedy obowiązek wypisania się z ubezpieczenia zdrowotnego, czy nie muszę nić robić i nikt nie musi nawet wiedzieć, że wyjechałem i podjąłem tam pracę na pełen etat czy jednak koliduje to z niemieckim ubezpieczeniem, które tam otrzymam ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam !

#2 mgzeta

mgzeta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 359 postów

Napisano 10 marzec 2020 - 14:43

Wszystko jest do pogodzenia jeśli mamy chęci. Na pewno tu dużo zależy od pracodawcy czy zdecyduje się zlecić Ci pracę po zajęciach w szkole i dopasuje grafik. Ale wiele osób jednak decyduje się na studia zaoczne. Na https://wwszip.pl/ jest dostępna oferta uczelni która daje możliwość nauki przez Internet. To kolejna możliwość połączenia pracy z edukacją. 

#3 karh.pl

karh.pl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 12 marzec 2020 - 11:30

Witam !

Obecnie zaczynać będę ostatni semestr studiów, została mi tylko praca inżynierska. Chcę wyjechać do Niemiec, podjąć tam pracę na umowie, która jest odpowiednikiem naszej umowy o pracę = składki podatki itd.

I tutaj moje pytanie (upewniam się) czy nasze prawo nie ma nic do podjęcia tam pracy w pełnym wymiarze godzin, jak zwykły człowiek(nie student) ? Przeczytałem na forum, że raczej nie ma w tym problemu, by student dzienny mógł pracować na normalnej umowie jak większość pracowników, lecz jest jedna sprawa, wyczytałem, że jeśli chodzi o ubezpieczenie zdrowotne to mam wtedy obowiązek wypisania się z ubezpieczenia zdrowotnego, czy nie muszę nić robić i nikt nie musi nawet wiedzieć, że wyjechałem i podjąłem tam pracę na pełen etat czy jednak koliduje to z niemieckim ubezpieczeniem, które tam otrzymam ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
Pozdrawiam !

Nasze prawo nie stoi na przeszkodzie w zatrudnieniu się w innym kraju, szczególnie, że piszesz o kraju należącym do UE ;) Nie ma tak naprawdę znaczenia, czy studiujesz, pracujesz dodatkowo w Polsce czy jesteś aktualnie bezrobotny. Mamy wolność pracy, więc bez problemu można z tego korzystać, szczególnie w Unii. 

Adwokat dr Aleksandra Rychlewska-Hotel kancelaria Katowice

ul. Gliwicka 6/2a

40-079 Katowice

tel. +48 323070094

https://katowice.karh.pl/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych