Skocz do zawartości

Zdjęcie

Koronawirus a prawo pracy - wyjaśnienia PIP

wróć do serwisu Kadry 26 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Ullla

Guest_Ullla
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 11:10

Witam, może ktoś tutaj będzie znał odpowiedź. Jestem zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony. Na umowie mam wypisana podstawę, ale jako, że to praca w gastronomii to wypłatę dostaje na podstawie przepracowanych godzin. Nasza restauracja działa na zasadzie wynosow i ilość pracowników to jeden na dzień. Otrzymałam wczoraj grafik i dostałam 1 dzień pracy w tyg (są jeszcze trzy dziewczyny na umowę zlecenie), bo "jakoś musimy się podzielić". U mnie gotowość do pracy jest ale nie ma możliwości żebym dostała więcej dni, więc wiadomo - nie wyrobię etatu. Co wtedy? Na koniec miesiąca dostaje wypłatę zgodnie z podstawą na umowie czy dostaję tyle kasy ile rzeczywiście wypracuje?

#22 Guest_Łucja Sawa

Guest_Łucja Sawa
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 20:17

Czy mogę skorzystać z dofinansowania postojowego dla pracowników jeżeli zakład został odgórnie zamknięty, obroty spadły a w między czasie odejdzie jeden pracownik.

#23 Guest_Łucja Sawa

Guest_Łucja Sawa
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 22:50

Czy mogę skorzystać z dofinansowania postojowego dla pracowników jeżeli zakład został odgórnie zamknięty, obroty spadły a w między czasie odejdzie jeden pracownik.

#24 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2020 - 10:45

Witam. Córka jest zatrudniona w oddziale muzeum. Muzeum jest nieczynne dla zwiedzających do odwołania. Dziewczyny były już na zaległym urlopie wypoczynkowym. Dlaczego nie można wysłać na postojowe? dalej przychodzą i pilnują pustego budynku. Czy jest to zgodne z prawem? Boją się ze będą wyslane na tegoroczny urlop wypoczynkowy...

#25 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 387 postów

Napisano 15 kwiecień 2020 - 14:45

Na tegoroczny nie mogą zostać wysłane. A czemu nie kierują ich na postój to powinny zapytać pracodawcę.

#26 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 14 maj 2020 - 20:55

Witam ,mój problem polega na tym ,że półtora miesiąca nie pracowałem,pracodawca zapewniał na początku,że jak dostanie pieniądze z tarczy antykryzysowej to wypłaci postojowe, a po 3 tygodniach stwierdził,że nie będzie składał o dofinansowanie,pytanie brzmi, czy pracodawca ma obowiązek wypłacić mi postojowe z własnych środków?

#27 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 387 postów

Napisano 15 maj 2020 - 07:28

Oczywiście. Jeśli umowa trwa a ty jesteś na postoju to nie ma dla ciebie znaczenia czy pracodawca ubiegał się o dofinansowanie albo czy je dostał. Powinieneś dostać wynagrodzenie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych