Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa do dnia porodu

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 anisia

anisia

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 luty 2020 - 19:37

Witam. Nigdzie nie mogę znależć konkretnej odpowiedzi. Umowa kończy mi się z dniem 2.03.2020 mam przedłuzone do dnia porodu (termin na 2sierpnia) pracodawca już jakiś czas temu poinformował mnie że po porodzie muszę przyjść po papiery do ZUSu.

Chodzi mi o to czy przysługuje mi tylko 20tyg urlopu macierzyńskiego z zusu, czy moge również skorzystać dalej z urlopu rodzicielskiego? Czy rodzicielski ze względu na brak umowy mi nie przysługuje?

Nie wiem czy dobrze doczytałam na forach, że mogę odrazu złozyć potrzebne dokumenty na obydwa i dostać 80 % zamiast przez te 20tyg 100 a potem 60.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 luty 2020 - 08:25

Urlop rodzicielski ci nie przysługuje, bo nie będziesz pracownikiem, przysługuje ci zasiłek macierzyński przez 52 tygodnie, po porodzie składasz wniosek o całość pracodawcy, a zasiłek wypłaca ci ZUS.

#3 Guest_Helena

Guest_Helena
  • Goście

Napisano 28 luty 2020 - 19:33

Umowa do dnia porodu. Jak wyliczyć wysokość zasiłku macierzyńskiego przy stałej podstawie i premiach kwartalnych? Kadrowa twierdzi, że premia kwartalna nie wchodzi w średnią do wyliczeń.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13813 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 luty 2020 - 21:33

Skoro zasiłek będzie wypłacał ZUS, to moim zdaniem premie zostaną liczone do podstawy zasiłku. 

A podstawę liczy się z 12-tu miesięcy przed porodem. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych