Kategorie
Skocz do zawartości

Kierownik budowy na małych budowach

Sebastian507605
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Piszę o poradę, pracuję na umowę o pracę w firmie na pół etatu jako inżynier budowy. Dorywczo chciałbym samodzielnie nadzorować małe budowy jako kierownik budowy, gdyż mam uprawnienia, czy do tego potrzebna jest DG? Nie jestem w stanie jej założyć, ponieważ tych budów w roku będę miał może 5-6 w tym większość u znajomych,czyli wypełnienie dziennika i nadzór za jakieś symboliczne pieniądze. Czy da się to zrobić legalnie bez zakładania działalności? (chodzi mi o wysokie koszta zusu, których tak mała działalność nie udźwignie). Dziękuje z góry za wszystkie porady.

z poważaniem,Sebastian

• 2 lata później...

1. Jak się nie znasz na budowlance (np. tak jak ja) to wynajęcie kierownika budowy, który jest być może drogi, ale się interesuje budową i przyjedzie kiedy tylko jest potrzeba (albo chociaż jak wyślesz zdjęcie mmsem czy to jest dobrze zrobione)
2. Za nadmiarowy zakres prac od razu na wstępie ustalać kwoty
3. Jeśli bez materiału ekipa to od razu żeby zrobili listę materiałów dodatkowych które masz kupić (jest mnóstwo rodzajów gwoździ, śrubek, złączek itd) i kupisz sobie przez neta taniej, bo tak to będą kupować w pierwszym lepszym sklepie
4. Żeby z wyprzedzeniem dawali znać co potrzeba na za tydzień, dwa, trzy (jeśli np trzymasz materiały w hurtowni i trzeba je wywołać, bo czeka się na transport)
5. Jeśli cokolwiek się nie podoba wizualnie od razu pytać czy tak ma być i ew. konfrontować z kierbudem (ja np. miałem partię kilku minimalnie krzywych pustaków, co wyszło w praniu dopiero)

Poczytaj sobie o polecanych materiałach, na przykląd na dach https://pieknygdansk.pl/rodzaje-pokryc-dachowych-jaki-material-na-dach-warto-wybrac/

Tak aby połozyć najlepszy rodzaj.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...