Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ulga rehabilitacyjna - wydatki na operacje


wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy
  • 198557 postów

Napisano 24 luty 2020 - 09:09

Czy w ramach ulgi rehabilitacyjnej podatnik może odliczyć od dochodu wydatki poniesione na operacje medyczne? Jaki jest zakres pojęcia "zabiegi rehabilitacyjne", użytego w ustawie o PIT?

Powrót do artykułu: Ulga rehabilitacyjna - wydatki na operacje

#2 Guest_Otto

Guest_Otto
  • Goście

Napisano 24 luty 2020 - 09:09

Z ulgi rehabilitacyjnej korzysta spore grono podatników, wydaje się zatem, że przepisy powinny być trochę poszerzone, tak by obejmowały przynajmniej niektóre operacje. Być może zakres pojęcia "zabiegi rehabilitacyjne" powinien być określony w ustawie podatkowej, skoro pojawiają się tutaj problemy interpretacyjne.

#3 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 17:56

Każda osoba decydująca się na operację lub zabieg operacyjny ponosi określone koszty, bo płaci z własnych środków to jest w moim przepadku 4200 zł. cieśnia nadgarstka i dodatkowo wizyty u specjalisty po 180 zł. Bo system leczenia w Polsce jest niewydolny każda nawet mała dolegliwość stanowi problem. Najpierw lekarz rodzinny potem specjalista, długie badania potem specjalista a na końcu długa kolejka !!!!. TO W TAKIM PRZYPADKU PO CO PŁACIMY UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE !!!!!!!!! dla fasonu.Jeżeli każdy obywatel w tym kraju w/g. Konstytucji ma zagwarantowane prawo do leczenia ---- to chyba jest jakaś fikcja.A panowie posłowie zajmują się tym co ludzi najmniej obchodzi t/j.własnymi stołkami.

#4 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 28 maj 2020 - 17:57

Każda osoba decydująca się na operację lub zabieg operacyjny ponosi określone koszty, bo płaci z własnych środków to jest w moim przepadku 4200 zł. cieśnia nadgarstka i dodatkowo wizyty u specjalisty po 180 zł. Bo system leczenia w Polsce jest niewydolny każda nawet mała dolegliwość stanowi problem. Najpierw lekarz rodzinny potem specjalista, długie badania potem specjalista a na końcu długa kolejka !!!!. TO W TAKIM PRZYPADKU PO CO PŁACIMY UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE !!!!!!!!! dla fasonu.Jeżeli każdy obywatel w tym kraju w/g. Konstytucji ma zagwarantowane prawo do leczenia ---- to chyba jest jakaś fikcja.A panowie posłowie zajmują się tym co ludzi najmniej obchodzi t/j.własnymi stołkami.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych