Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przeciekający balkon

izolacja hydroizolacja balkon taras mokre ściany wilgoć

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Martom13

Martom13

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 luty 2020 - 23:23

Jestem na etapie budowy domu - wszystkie prace są realizowane przez Dewelopera. Obecnie jest to stan surowy przed instalacjami, tynkami i wylewkami. Na jednej ze ścian w Salonie zauważyłem mokre plamy (40-50% ściany), które nie znikają od kilku miesięcy. Problem pojawił się jesienią 2019 r. wraz z rozpoczęciem prac wykończeniowych balkonu na 1p. (ten sam pion) gdzie tymczasowo zrobił się basen po sporych opadach deszczu. Po kilku tygodniach od rozpoczęcia prac na balkonie, ostatecznie balkon został wykończony (bez płytek) ale ściana w salonie jest nadal mokra.W lutym 2020 zwróciłem uwagę Dewelopera na tą ścianę i faktycznie przyznał rację że jest problem - były już dwa podejścia jego rozwiązania ale muszą poczekać na wiosnę. Nie jestem pewny czy przeciek wynika z nieszczelnej izolacji czy braku spadku na balkonie ale problem istnieje i nie jest negowany. Jest jednak ale. Deweloper w marcu po wykonaniu instalacji planuje kłaść tynki a sam balkon chce naprawiać w kwietniu.

Zastanawiam się jak mogę się upewnić że temat został rozwiązany - czy po położeniu tynków po większych opadach nieszczelność będzie tak samo widoczna jak na obecnym stanie. Będę wdzięczny za wszelkie porady.

#2 kerryjane72

kerryjane72

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 52 postów

Napisano 23 maj 2020 - 18:09

Niezbyt przyjemna sytuacja... trzeba tu pomęczyć dewelopera. Dlatego też ja wybudowałem dom, wszystko tu zależy ode mnie i jak coś to w każdej chwili mogę zrobić jakieś zmiany. Co do balkonu to u siebie postawiłem na szklane balustrady, fajnie się prezentują;) Jak będziecie szukać takich propozycji, również i metalowych balustrad, to zainteresujcie się propozycjami od firmy https://plotex.net.pl/balustrady/ W tym miejscu będziecie mogli znaleźć producenta właśnie balustrad, ogrodzeń, także bram oraz furtek.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: izolacja, hydroizolacja, balkon, taras, mokre ściany, wilgoć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych