Skocz do zawartości

Jak obliczyć Mały ZUS Plus i Chorobowy

zus mały zus plus chorobowy

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 21 luty 2020 - 12:24

Dzień dobry,

jak obliczyć przybliżoną wysokość składek społecznych na rok 2020 dla osoby samozatrudnionej (w tym składki chorobowej)?

Księgowa stwierdziła że kwalifikuję się do Małego ZUS+, ale nie jest w stanie podać mi przybliżonej wysokości nowej składki.

Dane na rok 2019:

Roczny przychód z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności gospodarczej: 108.500 pln

Liczba dni kalendarzowych prowadzenia działalności: 365

Podstawa wymiaru: 4302,84 pln

Będę wdzięczna za pomoc! 

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 luty 2020 - 20:52

Twoja podstawa wymiaru /składek społecznych jak rozumiem/ jest wyższa od podstawy ustawowej na rok 2020 , która  wynosi 3.136,20 zł. A zatem nie będziesz mieć składek wyliczonych od swojego dochodu, tylko składki ustawowe.

#3 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 24 luty 2020 - 10:53

Dziękuję! Czy możesz mnie przekierować w miejsce gdzie się więcej dowiem o składkach ustawowych przy Małym Zus Plus. Nadal nie wiem jakiej wysokości będą składki, w tych chorobowe.

Twoja podstawa wymiaru /składek społecznych jak rozumiem/ jest wyższa od podstawy ustawowej na rok 2020 , która  wynosi 3.136,20 zł. A zatem nie będziesz mieć składek wyliczonych od swojego dochodu, tylko składki ustawowe.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 24 luty 2020 - 23:02

Po prawo jest punkt Wskaźniki i stawki i niżej Składki ubezpieczeniowe. Pewnie tam coś będzie na ten temat. W sumie to twoja księgowa powinna umieć wyliczyć twoje składki. 

Albo spojrzyj na stronę G o f i n u , tam też jest zakładka ze wskaźnikami i stawkami składek ZUS.

#5 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 25 luty 2020 - 21:11

Dziękuję!

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus, mały zus plus, chorobowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych