Skocz do zawartości

Kradzież

#kradzież #ośrodekwychowawczy #nieletni

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Daria

Guest_Daria
  • Goście

Napisano 20 luty 2020 - 23:16

Witam, mam młodszego brata, który jest w ośrodku wychowawczym, teraz jest na przepustce ze względu na ferie. Ma on 16 lat i sprawa ma się tak, że notorycznie podkrada mi i innym członkom rodziny pieniądze. Nie są to duże kwoty, przeważnie 10,20 lub 50zł, jednak już w tym tygodniu ukradł mi 100zł łącznie, moja mama nic z tym nie robi i tłumaczy, że sama jestem sobie winna, bo przykładowo idąc do kuchni nie zamknęłam pokoju. Sama nie raz z nim rozmawiała i prosiła żeby przestał i wiem że nie może sobie z tym poradzić. Pieniądze jak i rzeczy znikają za każdym razem jak on jest w domu, raz nawet go przyłapałam jak grzebał mi w portfelu, to uciekł razem z nim i wrócił z pustym . Jestem w 8 miesiącu ciąży i planuje wyprowadzkę z moim partnerem dlatego każdy grosz się dla mnie liczy, a teraz jestem stratna nawet o te banalne 100zł... Chciałabym sprawę zgłosić na policje jednak boję się, że mnie wyśmieją o taką kwotę. Jednak zważając na fakt, że już jest w ośrodku to jakie byłyby tego konsekwencje?
Dodam, że po każdym zniknięciu pieniedzy, brat nie wraca na noc a czasami nawet i dzień do domu.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 luty 2020 - 11:50

Jeśli zgłosisz sprawę na policji, konsekwencje będą takie, że brat nie dostanie przepustki na wyjście do domu. O innych konsekwencjach może zadecydować sąd rodzinny, ale trudno zgadywać, jakie one będą, bo to zależy od tego, za co został skazany na pobyt w ośrodku.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych