Skocz do zawartości

Problem pit 37,11 rozliczenie dla mlodych. Pomocy

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 23:33

Dzień dobry. Potrzebuje pomocy w sprawdzeniu wiarygodności mojego pracodawcy.

Złożyłam oświadczenie odnośnie zniesienia podatku dochodowego żeby dostawać na miesiąc więcej wypłaty ( umowa zlecenie ). Mój pracodawca po czasie powiedział mi że się nie da tak i dostanę rozliczenie na koniec roku podatkowego. Mając 14 zł netto wpisane w rachunku umowy zlecenie do 1 sierpnia 2019 r miałam rozpisane jakie pracodawca ponosil koszty na rzecz mnie. Od 1 października zaczęłam dostawać umowę z przekreślonym brutto i ta sama stawka 14 zl i na rachunku była podana kwota ogólna netto a nie brutto a pytając ile mam brutto nikt nie wiedział w kadrach. Po moim obliczeniu z wcześniejszych umów wynikało że miałam 16,35zl brutto. Wczoraj spoglądając na Pit na podatki.gov.pl wyświetliło nadpłatę 610 zł. Moje pytanie gdzie znajdę w picie ten zwrot pieniędzy za zaliczkę jaka mi się należy od 1 sierpnia 2019 roku ?

Do tego dnia w picie miałam wpisywane ogólne kwoty wypłaty brutto i netto a później po 1 sierpnia kwoty netto gdzie pytając o kwotę brutto dostawałam info że netto a brutto to teraz dla mnie to samo i 14 zł netto co miałam wcześniej to teraz dla mnie 14 brutto. Kolejny telefon skończył się na tym że obliczają mi brutto i dostanę wszystko w zwrocie. Nie ufam tym ludzia i w imieniu wszystkich osób pracujących na umowę zlecenie chciałbym sprawdzić wiarygodność tego wszystkiego tylko nie znam się na tym. Proszę o pomoc. Gdzie mogę znaleźć informacje w picie ile mi się należy za ten okres ? Jeżeli pracodawca nas oszukał albo jakiś wałek zrobił z tym chcemy zgłosić to odpowiednim organom. Wszystko w waszych rękach i z góry dzięki.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 08:41

Zamiast "spoglądać" na pit trzeba się było przyłożyć do napisania zrozumiałej treści.

Weź sobie te dokumenty i idź do biura rachunkowego, żeby ci to policzyli, bo po tym chaosie w twojej wypowiedzi nikt nie będzie siedział i rozważał co miałaś na myśli, co faktycznie i kiedy twój zleceniodawca naliczył, a co miał naliczyć.

Jak macie problem zbiorowy, to stać was na opłacenie sobie doradcy podatkowego.

#3 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 12:32

Skoro to forum księgowe to myślałem że tutaj znajdę jakąkolwiek odpowiedz, która mi pomoze. Nie mam czasu na codzien pójść do biura rachunkowego ponieważ kończę pracę pozno. Pańska rada jest bezsensowna

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 13:06

Skoro to forum księgowe to myślałem że tutaj znajdę jakąkolwiek odpowiedz, która mi pomoze. Nie mam czasu na codzien pójść do biura rachunkowego ponieważ kończę pracę pozno. Pańska rada jest bezsensowna

Nie ma co się obrażać. Podałaś za mało danych np. czy masz status studenta bo tylko wówczas stawka brutto równa się stawce netto ponieważ pracodawca nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów (ZUS, podatek)

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 13:34

Podświadome problemy z tożsamością płciową masz?

Ale generalnie jakie pytanie, taka rada.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych