Skocz do zawartości

Urlop wypoczynkowy na 1/2 etatu

urlop urlopwypoczynkowy emerytura 1/2 etatu niepelnowymiarowcy

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_theOrdinaryMen

Guest_theOrdinaryMen
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 19:08

Witam, spotkałem się ostatnio z dziwną sytuacją w swoim zakładzie pracy. Koleżanka zatrudnione na emeryturze, na 1/2 etatu, w tym samym zakładzie pracy 20 rok (12 lat na emeryturze) od 12 lat pobiera urlop w pełnym wymiarze godzinowym, czyli 26 dni rocznie. Pracuje 4 godziny dziennie, ja 8 i mi również przysługuje 26 dni rocznie. Skąd ta rozbieżnosć? Kadrowa tłyumaczy, że rozlicza to godzinowo, nie wiem jak, zarówno wszelkie kalkulatory, jak i logika, podpowiadaja mi, że powinno należeć się jej 13 dni, proporcjonalnie do przepracowanych dni. Gdzie leży prawda? Nasza "nieogarnięta" kadrowa przez te wszystkie lata nalicza słusznie jej tyle dni wypoczynkowych? Z góry dzięki za podpowiedzi!

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8847 postów

Napisano 16 luty 2020 - 19:40

13 dni  / rok = 104 godziny / rok

zgodnie z kodeksem pracy 1 dzień urlopu to zawsze 8 godzin, a urlop pracownikom niepełnoetatowym udzielany jest w godzinach , wg dni i godzin pracy;

104 godziny / 4 godziny pracy = 26 dni jej roboczych 

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 21:57

Kadrowa tłyumaczy, że rozlicza to godzinowo, nie wiem jak, zarówno wszelkie kalkulatory, jak i logika, podpowiadaja mi, że powinno należeć się jej 13 dni, proporcjonalnie do przepracowanych dni. Gdzie leży prawda? Nasza "nieogarnięta" kadrowa przez te wszystkie lata nalicza słusznie jej tyle dni wypoczynkowych? Z góry dzięki za podpowiedzi!

Żeby mówić o logice, to trzeba mieć chociaż podstawową wiedzę w temacie, której ty nie masz i najwyraźniej z jakiejś dziwnej zawiści o "nieogranięcie" oskarżasz osobę, która prawidłowo wykonuje swoje obowiązki.

Z zazdrości chyba byś zeszła z tego padołu, gdybyś miała moją koleżankę za współpracownika, a której urlopu z przeliczenia etatu wychodzi 28 dni wolnych.

#4 Guest_theOrdinaryMen

Guest_theOrdinaryMen
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 09:30

zgodnie z kodeksem pracy 1 dzień urlopu to zawsze 8 godzin, a urlop pracownikom niepełnoetatowym udzielany jest w godzinach , wg dni i godzin pracy;

Dziekuje za odpowiedź, dokladnie tak to rozumiem, tylko jeszcze chce sie upewnic. Jesli taka osoba idzie na urlop na cały dzień, to odlicza jej sie 8h  z urlopu, czyli jej dwa dni wypoczynkowe?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 10:06

Dziekuje za odpowiedź, dokladnie tak to rozumiem, tylko jeszcze chce sie upewnic. Jesli taka osoba idzie na urlop na cały dzień, to odlicza jej sie 8h  z urlopu, czyli jej dwa dni wypoczynkowe?

Kompletnie nie rozumiesz, co pokazuje twoje pytanie.Dla niej "cały dzień" to 4 godziny. 

Jak ma wymiar czasu pracy 4 h to odlicza się jej 4 h - logiczne to chyba jest, że odlicza się z urlopu tyle ile ma pracować, a nie tyle ile masz pracować ty?

#6 Guest_theOrdinaryMen

Guest_theOrdinaryMen
  • Goście

Napisano 17 luty 2020 - 12:18

Ok, dzięki. Wszystko jasne. 

#7 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 03 marzec 2020 - 15:32

A jeśli pracownik na 1/2 etatu przychodzi do pracy w tygodniu 2x8godz i 1x4 godz. Staż pracy 30 lat. To jak wyliczamy wymiar urlopu?

#8 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 18:27

Nie ważne jak chodzi do pracy , urlop wylicza sie od stażu pracy po 10 latach  stażu nalezy sie 26 dni urlopu na rok

Przy 1/2 należy sie 13 dni na rok . Każdy nieprzepracowany miesiąc pomniejsza te pule o 1/12

#9 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8847 postów

Napisano 04 marzec 2020 - 20:22

A jeśli pracownik na 1/2 etatu przychodzi do pracy w tygodniu 2x8godz i 1x4 godz. Staż pracy 30 lat. To jak wyliczamy wymiar urlopu?

z rocznej puli godzinowej urlopu 13 dni x 8,  odejmujesz tyle godzin, ile w danym dniu ma świadczyć pracę ( 8 lub 4 :)  )

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, urlopwypoczynkowy, emerytura, 1/2 etatu, niepelnowymiarowcy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych