Skocz do zawartości

Zdjęcie

Split payment - zapłata na rachunek bankowy podmiotu trzeciego

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198320 postów

Napisano 03 luty 2020 - 09:28

Od 1 stycznia 2020 r. w przypadku wydatków poniesionych na zakup towarów/usług objętych obligatoryjnym mechanizmem podzielonej płatnoścu (split payment), gdy zapłata zostanie dokonana na rachunek bankowy podmiotu trzeciego (tj. innego niż dostawca) przy zastosowaniu mechanizmu podzielonej płatności, to wydatki te mogą stanowić koszt uzyskania przychodów.

Powrót do artykułu: Split payment - zapłata na rachunek bankowy podmiotu trzeciego

#2 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 03 luty 2020 - 09:28

Obowiązkowy split payment to jak widać sporo niejasności, dobrze, że w przypadku płatność realizowanych za pośrednictwem firm faktoringowych fiskus zajął stanowisko pozytywne dla podatników.

#3 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 14 luty 2020 - 12:08

mam takie pytanie: mam zapłacić za szkodę z tyt. zalania mieszkania. Firma wykonała usługę budowlaną wraz z materiałami na rzecz poszkodowanego. Ta firma wystawiła fakturę VAT split payment na ubezpieczyciela, a teraz ubezpieczyciel wzywa mnie do zapłaty pełnej kwoty brutto czyli 4000 zł.. Pytanie jest takie: na fakturze jest kwota brutto ok 4000 zł oraz kwota 3500 zł z uwzględnienie reguły split. Którą kwotę faktycznie powinienem uiscic jako osoba fizyczna (nie Vatowiec). Prosze o pomoc i pilną podpowiedź,

#4 Piccolomini

Piccolomini

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 14 luty 2020 - 18:20

Jako osoba fizyczna należy zapłacić kwotę wyższą, w tym przypadku 4000zł. Split payment dotyczy tylko innych podatników VAT. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych