Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Rezygnacja ze studiów

studia umowa rezygnacja opłata czesne

1 odpowiedź w tym temacie

#1 p.wpt

p.wpt

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 styczeń 2020 - 09:51

Sprawa dotyczy skreślenia z listy studentów. Napiszę najprościej jak się da.

Narzeczona 28. października złożyła wniosek o skreślenie z listy studentów. Wg. umowy musieliśmy dokonać wpłaty dzięki której mogło zacząć się postępowanie administracyjne. W listopadzie nadeszło wezwanie do zapłaty czesnego za listopad (czesne płatne z góry za dany miesiąc do 5. dnia miesiąca). W połowie listopada informowano nas że obieg dokumentów prawie dobiegł końca, pismo jest już w gabinecie Dziekana, jednak decyzję o skreśleniu podjął dopiero 12. grudnia, przez co Uczelnia żąda zapłaty czesnego także za grudzień.

"Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę:
3) Student w przypadku niewywiązywania się przez uczelnię z zobowiązań wynikających z Umowy ze skutkiem na dzień uprawomocnienia się decyzji o skreśleniu z listy Studentów."

 

Moje pytanie jest następujące - jeśli warunkiem zakończenia odpłatności za studia jest uprawomocnienie się decyzji o skreśleniu z listy Studentów, które zależy od podpisu Dziekana, to czy nie jest to ogromne pole do nadużyć? W regulaminie i umowie nie ma podanego czasu oczekiwania na skreślenie z listy studentów, przez co jeśli taka byłaby wola Uczelni, mogliby zwlekać ze skreśleniem jeszcze kilka miesięcy i żądać kolejnych opłat za usługi z których nie skorzystano.

Czy możemy coś w tej sytuacji zrobić, czy Uczelnia ma prawo do takiego formułowania umowy?#2 mgzeta

mgzeta

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 522 postów

Napisano 21 luty 2020 - 16:15

Jeśli wybieramy już na samym początku kierunek nauki, który jest zgodny z tym co chcemy robić w życiu to rezygnacja nie będzie konieczna. Na http://mum.edu.pl jest dostępna oferta edukacyjna kierunków medycznych. Wiele osób właśnie tam się uczy i z tego co wiem są bardzo zadowoleni. 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: studia, umowa, rezygnacja, opłata, czesne

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych