Skocz do zawartości

Wcześniejsze wypłacenie wynagrodzenia i brak naliczonych kosztów

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:15

Zwracam się do Państwa z zapytaniem odnośnie odliczania kosztów uzyskania przychodów. W umowie mam wpisane, że wynagrodzenie otrzymuję z dołu, płatne do 10go kolejnego miesiąca. Jednak w grudniu miałam przypadek, że otrzymałam wynagrodzenie dwa razy. Najpierw przed 10 grudnia otrzymałam wynagrodzenie za listopad w którym uwzględniono koszty uzyskania przychodów, następnie pod koniec grudnia otrzymałam  wynagrodzenie za grudzień z tym, że nie odliczono kosztów. wynagrodzenie także zmniejszyło się o 42,91zł a zaliczka na podatk zwiększyła się o 43 zł. Czuję się pokrzywdzona zwłaszcza, że w ubiegłym roku nie miałam takiej sytuacji i wynagrodzenie za grudzień zostało mi wypłacone w styczniu. Czy kadry postąpiły zgodnie z przepisami?

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5476 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:27

Tylko raz w miesiącu można potrącić kup

#3 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:32

rozumiem, to wyjaśnia dlaczego potrącili tylko raz, ale dlaczego postanowili wypłacić wynagrodzenie wcześniej. Przez to jestem stratna.

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5476 postów

Napisano 28 styczeń 2020 - 14:56

No o to to chyba musisz zapytać szefa.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13710 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 28 styczeń 2020 - 22:27

rozumiem, to wyjaśnia dlaczego potrącili tylko raz, ale dlaczego postanowili wypłacić wynagrodzenie wcześniej. Przez to jestem stratna.

W jakim sensie jesteś stratna ? Pracodawca chciał być dobry i za grudzień wypłacił już w grudniu, a ty narzekasz. Skoro w styczniu 2020 nie dostaniecie wypłaty za XII, to mimo tego w PIT za 2020 będziesz miała prawo wykazać kup za 12 miesięcy. 

#6 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2020 - 08:16

W jakim sensie jesteś stratna ? Pracodawca chciał być dobry i za grudzień wypłacił już w grudniu, a ty narzekasz. Skoro w styczniu 2020 nie dostaniecie wypłaty za XII, to mimo tego w PIT za 2020 będziesz miała prawo wykazać kup za 12 miesięcy. 

jestem stratna ponieważ przez to, że nie odliczono kosztów zaliczka na podatek dochododwy się zwiększyła, a moje wynagrodzenie netto zmniejszyło się o 43 zł.

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13710 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 styczeń 2020 - 21:58

Możesz napisać do pracodawcy, że na przyszłość nie życzysz sobie aby ci wcześniej wypłacał wynagrodzenie.

#8 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2020 - 08:20

jestem stratna ponieważ przez to, że nie odliczono kosztów zaliczka na podatek dochododwy się zwiększyła, a moje wynagrodzenie netto zmniejszyło się o 43 zł.

Jak rozliczysz się za 2019 rok to wtedy odbierzesz sobie te pieniądze. W picie ujmujesz takie koszty jakie ci się należą (za 12 m-cy), a nie takie jakie pracodawca ujął (11mcy).

#9 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2020 - 08:26

znaczy się w picie za 2020 :]

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2020 - 09:52

Możesz napisać do pracodawcy, że na przyszłość nie życzysz sobie aby ci wcześniej wypłacał wynagrodzenie.

Pracodawca wypłacił terminowo, więc takie pisma to sobie można do... szuflady włożyć.

#11 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13710 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 30 styczeń 2020 - 20:20

no, nie bardzo terminowo wypłacił, bo wypłaty w tej firmie są 10-go następnego miesiąca :)

A zdanie o piśmie to był żart. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych