Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Urlop okolicznościowy z powodu śmierci teścia

wróć do serwisu Kadry 10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 17:45

Mam takie pytanie i proszę o odpowiedź: - W styczniu 2010 roku zarząd mojej firmy ustalił, że w dniach 15-19 luty 2010 roku będziemy mieć wolne (ferie) z obowiązkiem świadczenia pracy w 4 soboty stycznia i 1 sobotę w lutym. Życie spowodowało, że miałem ciężko chorą teściową, która zmarła w środę 17 lutego w dniu wolnym od pracy (pogrzeb był w sobotę). Z okoliczności śmierci teściowej przysługuje mi 1 dzień urlopu płatnego okolicznościowego. Gdy dzisiaj tj. poniedziałek (22 luty) byłem u kadrowej stwierdziła, że urlop okolicznościowy się nie należy ponieważ firma miała wolne. _ Moje pytanie to czy się należy czy nie?

#2 Guest_doriss

Guest_doriss
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 17:53

przeciez dzień wolny przysługuje nie tylko w zw. z pogrzebem, ale załatwia się tez inne sprawy. Kadrowa nie ma racji, powinna udzielić ci tego dnia wolnego. Powiedz, że masz inne sprawy do załatwienia (spadkowe np.). A poza tym w tytule wątku uśmierciłeś teścia, nieładnie.

#3 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 17:59

dziękuję doriss za odpowiedź, a propos teścia to zmarł 12 lat temu.Mam też podzapytanie, moja żona jest nauczycielką i w chwili śmierci swojej matki miała ferie. Czy jej także należy się 2 dni okolicznościowe?

#4 Guest_zzz

Guest_zzz
  • Goście

Napisano 22 luty 2010 - 18:06

kochani , istotą tych dni jest czas na załatwienie spraw związanych z pogrzebem tudzież innych formalności. Branie ich "na siłe " bo się należą to lekka przesada dlatego trochę się nie dziwię twojej kadrowej .

#5 Guest_zuza

Guest_zuza
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 11:29

Witam Mam takie pytanie. Czy należy się dzień wolny w przypadku śmierci drugiej żony teścia .To nie jest matka mojego męża ale macocha . Ale jeżeli na śmierć macochy się należą dwa dni to w tym przypadku chyba też należy się wolne. Jak myślicie?

#6 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 11:44

skoro była macochą twojego męża , to urlop się należy

#7 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 13:07

wyjasniając sprawę urlopów okolicznościowychjesli Jarek napisał wniosek o urlop okolicznościowy na dzień 17 II -wolny od pracy, to kadrowa miała rację, nie musi pisąc wniosku na dzień kiedy nie musi być w pracyjeśli napisze wniosek np na dzień 22 II (pogrzeb albo sprawy spadkowe) -dzieeń pracujący dla prcownika, to kadrowa nie miała racji, należało udzielic wolnego

#8 Guest_ida

Guest_ida
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2011 - 13:13

Beata, przecież to wątek z 2010 roku!

#9 Guest_ifka

Guest_ifka
  • Goście

Napisano 30 listopad 2011 - 21:13

a jak jest w przypadku wolnego dnia na śmierć teścia - jesteśmy z mężem po rozwodzie? czy wogole sie należy, jeżeli nie jesteśmy juz małżeństwem

#10 Guest_em

Guest_em
  • Goście

Napisano 30 listopad 2011 - 21:15

skoro były mąż to i były teść - urlop nie przysługuje , chyba że jest to osoba pod twoja opieka.

#11 Guest_ewcyk

Guest_ewcyk
  • Goście

Napisano 30 listopad 2011 - 21:35

w świetle prawa cywilnego teść pozostaje teściem równiez po rozwodzie, powinowactwo nie ustaje, mąż owszem jest były, ale teść - aktualny.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy