Skocz do zawartości

Zdjęcie

BitBlinder, czyli anonimowość P2P

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102839 postów

Napisano 24 styczeń 2020 - 14:29

BitBlinder to nowy projekt open source, w ramach którego powstaje aplikacja dająca anonimowość użytkownikom sieci P2P. Projekt ma także umożliwić omijanie filtrów stosowanych przez władze lub pracodawców, aby ograniczyć dostęp do określonych stron. Usługę ma cechować przyzwoita prędkość pobierania i brak opłat.

Powrót do artykułu: BitBlinder, czyli anonimowość P2P

#2 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2020 - 14:29

Podoba mi się ten projekt i zaciekawił mnie. Jestem jednak kompletnym laikiem jeśli chodzi o wiedzę informatyczną... Intuicja podpowiada mi, że skoro dostęp do sieci wykupiłem u dostawcy "X" to ten dostawca posiada moje dane, zatem gdy tylko włączę przeglądarkę internetową to na serwerze dostawcy zapisuje się historia mojej sieciowej aktywności (dzięki danym, których wymaga dostawca do dostarczenia mi usługi, ta historia jest ze mną skojarzona). Zakładam, że Bit Blinder moje ruchy sieciowe szyfruje, zatem na serwerze mojego dostawcy zapisuje się jakiś niezrozumiały dla niego kod, o którym dostawca wie tylko tyle, że to ja go wysłałem (w razie jakichkolwiek podejrzeń, zaszyfrowany kod zwróci uwagę służb, które z pewnością, w takim przypadku, zgłoszą się do mnie z pytaniem po co szyfruję swoją aktywność w sieci?) Czy dobrze zrozumiałem? Proszę o wykładnię działania BitBlindera pod tym względem. Z góry dziękuję tym "ogarniętym" w temacie, którzy się tego podejmą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych