Skocz do zawartości

Dofinansowanie młodocianych - pomoc de minimis

wróć do serwisu Sektor Publiczny Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Sandra

Guest_Sandra
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 14:27

Witam. Od niedawna zajmuję się sprawami oświatowymi w naszej Gminie.

Stąd pojawia się u mnie wątpliwość. Mam 8 wniosków na dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników z jednej i tej samej firmy, w oświadczeniu o udzielonej pomocy de minimis mam informację że w danym roku oraz 2 lata wstecz otrzymali pomoc w wysokości ponad 191 tys euro, informację sprawdziłam, zgadza się. Jest to informacja na dzień złożenia wniosku (grudzień 2019). W styczniu wystosowałam pismo o uzupełnienie braków we wnioskach i teraz gdy chcę wydać decyzję, to wiem, że firma ta otrzymała już w grudniu (po czasie złożenia u mnie wniosków) dofinansowania na 2 osoby i w styczniu tego roku na kolejne 4 osoby. Więc są już coraz bliżej przekroczenia ograniczenia 200tys euro. 

I zastanawiam się czy ja mam uwzględniać przy wydaniu decyzji stan wysokości pomocy de minimis na dzień złożenia wniosku (czyli praktycznie w zależności od kursu euro prawdopodobnie zmieściliby sie w pułapie 200 tys euro i bym przyznała dofinansowanie na 8 młodocianych) czy stan wysokości pomocy de minimis na dzień wydawania decyzji (w tej sytuacji widzę na liście te kolejne dofinansowania z grudnia 2019 i stycznia 2020 więc dostaliby dofinansowanie tylko pewnie na okolo 3-4 młodocianych).

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych