Skocz do zawartości

Etat i umowa cywilnoprawna + brak wypłaty na czas

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:25

Witam

Pracuję w firmie gdzie jestem zatrudniony na umowę o pracę na cały etat w grudniu 2019 r. pojawiła się możliwość dorobienia na umowę zlecenie. W styczniu normalnie otrzymałem samą wypłatę za pracę, ale za zlecenie już nie, dzwoniąc do kadr dowiedziałem się że ktoś za późno przesłał papiery i wynagrodzenie za pacę dodatkową otrzymam do 10 lutego.

Moje zapytanie jest takie czy mogę takiemu pracodawcy wypowiedzieć umowę o pracę z jego winy w trybie natychmiastowym i żądać 14 dniowego ekwiwalentu + ustawowych odsetek ze względu na zwłokę i brak chęci ze strony kadr na szybsze ugodowe załatwienie sprawy.

Prosię o pomoc i dziękuję

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19705 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 styczeń 2020 - 20:47

Przecież z umowy o pracę otrzymałeś wynagrodzenie Wii PRACODAWCY z tego tytułu umowy o pracę wypowiedzieć nie możesz, nie ma uzasadnienia.
Natomiast twoje inne żądania co do umowy zlecenia są poprostu śmieszne.
Zajrzyj do umowy sprawdź jaki tam jest zapis odnośnie wypłaty za ZLECENIE,
W przypadku umów zlecenia jest ZLECENIOBIORCA a nie pracodawca i obowiązuje Kodeks Cywilny a nie Kodeks Pracy.

#3 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 23:15

a jeżeli w umowie jest napisane że do 25 następnego miesiąca po wykonaniu zlecenia to pracodawca może sobie zmienić na 10 lutego

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19705 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 styczeń 2020 - 07:44

No nie powinien, ale przecież dostaniesz.
To nie wysuwają żądań zupełnie z kosmosu, jakieś chore 14 dyniowe ekwiwalenty i cuda na kiju, zajrzyj sobie do Kodeksu Cywilnego i zobacz co możesz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych