Skocz do zawartości

Obliczenie zasilku chorowego

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:31

Witam, mam pare pytań. Obecnie przebywam na l4 100% platnym (ciaza), moje wynagrodzenie bylo zmienne. Na l4 poszlam od 13.11 i bede do czasu porodu. Jednakzye w sierpniu bylam 2 dni w szpitalu (20-22.08). Kadrowa powiedziała ze w takim przypadku, moje wynagrodzenie jest liczone 12 miesiecy wstecz liczac od sierpnia 2019, a nie od listopada 2019. W moim przypadku to dosc spora roznica w wynagrodzeniu, bo premie dostawalam dopiero od 11.2018... mowi ze nie minelo 3miesiace od l4 z sierpnia i dlatego podstawa zasilku jest wyliczana od sierpnia 2019 a nie od listopada 2019, czy ma racje ? I te dwa dni w sierpniu mogly spowodowac az taka roznice ? A te miesiace wrzesien/pazdziernik/listopad 2019 sie wogole do czegos wliczaja ??!! Czy zasilek macierzynski tez sie bedzie tak dziwnie liczyl ? To tak jakbym wogole nie przepracowala tych jesiennych miesiecy ? Mozna sie jakos od tego odwołac ?

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19798 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:57

Masz prawidłowo liczony , zasiłek, nie podlega odwołaniu, jest zgodnie z przepisami a nie dziwnie.
Macierzyński będzie z tej samej podstawy.
Chyba, że wrócisz na 3 m-ce KALENDARZOWE do pracy, wówczas podstawa będzie przeliczona.

#3 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:42

No niestety, gdybyś poszła na L4 po 3 miesiącach od pobytu w szpitalu to te "lepsze okresy" by się liczyły, ale w Twoim przypadku od jednego L4 do drugiego nie minęły 3 miesiące, więc podstawa do chorobowego będzie liczona z 12 miesięcy poprzedzających sierpień.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych