Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podwyżki nie dla urzędników w 2020 r.

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198484 postów

Napisano 17 styczeń 2020 - 15:56

W administracji publicznej już niedługo nie będzie miał kto pracować. Zarobki urzędników w 2020 r. będą niższe niż zarobki osób z podstawowym i zawodowym wykształceniem.

Powrót do artykułu: Podwyżki nie dla urzędników w 2020 r.

#2 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 15:56

Aktualnie po podwyższeniu płacy minimalnej do 2600 zł w Gdyni szatniarka, woźna i pracownik sprzątający szkołę zarabia tyle co specjalista zajmujący się kadrami, specjalista ds. płac czy specjalista ds. księgowych, a dozorca z uwagi na dodatek nocny zarabia więcej. Spłaszczenie płac zrodziło frustrację specjalistów, którzy jawnie deklarują brak zaangażowania i chęć odejścia ze sfery budżetowej. Niebawem może się okazać, że w gdyńskich szkołach pensje nauczycieli nie będą wypłacane w ustawowych terminach, bo nie będzie osób, które je naliczyć.

#3 Guest_sekr. szkoly

Guest_sekr. szkoly
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:23

jestem kadrową w szkole - właśnie wypisuję nowe angaże,jednakowe dla całej obsługi i administracji, bez wzgledu na wykształcenie i stanowisko - minimalne obowiazujace od 01.01.2020.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20099 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 styczeń 2020 - 13:28

Aktualnie po podwyższeniu płacy minimalnej do 2600 zł w Gdyni szatniarka, woźna i pracownik sprzątający szkołę zarabia tyle co specjalista zajmujący się kadrami, specjalista ds. płac czy specjalista ds. księgowych, a dozorca z uwagi na dodatek nocny zarabia więcej. Spłaszczenie płac zrodziło frustrację specjalistów, którzy jawnie deklarują brak zaangażowania i chęć odejścia ze sfery budżetowej. Niebawem może się okazać, że w gdyńskich szkołach pensje nauczycieli nie będą wypłacane w ustawowych terminach, bo nie będzie osób, które je naliczyć.

Bez przesady, ,zawsze znajdzie się pracownik, nie ma ludzi niezastąpionych :)

#5 Guest_Przedszkole Głogów

Guest_Przedszkole Głogów
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2020 - 14:40

Witam, w Głogowie jest tak samo. Jestem kier. gospodarczym już ponad 10 lat moje wynagrodzenie wynosi 2620 ,- brutto. Mam wykształcenie wyższe z tyt. magistra. Jesteśmy bardzo tym wszystkim zawiedzeni. Nie wiemy do kogo mamy się udać o pomoc. Dyrektor odbija pałeczkę do prezydenta a ten ma to gdzieś. Tak naprawdę do dyrektor już od lat nic nie robił. w tym kierunku. Związki to walczą ale o nauczycieli nie o nas. Może coś wspólnie by nam się udało zdziałać.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20099 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 24 styczeń 2020 - 20:59

Proponuję zatrudnienie w innej formie prawnej działalności, nikt do pracy w urzędzie nie przymusza :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych