Skocz do zawartości


usługa transportowa kwartalny okres rozliczeniowy.


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_maud

Guest_maud
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 14:38

 Witam,

czy można przyjąć kwartalny okres rozliczeniowy w przypadku świadczenia usług transportowych  świadczonych na rzecz polskiego kontahenta na terytorium kraju. Kiedy należałoby w takim przypadku wystawić fakturę i jaki będzie moment powstania obowiązku podatkowego ?#2 Piccolomini

Piccolomini

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 07:22

Kwartalny okres rozliczeniowy dostępny jest dla małych podatników, którzy wybrali metodę kasową. (UPTU Art. 99 ust. 2)  pod warunkiem, że przez  okres 12 miesięcy po rejestracji, rozliczali oni VAT miesięcznie.  Po upłynięciu tego okresu podatnik powinien złożyć formularz VAT-R . Małym podatnikiem jest podatnik PTU, który spełnia następującą przesłankę (w tym przypadku):

- wartość sprzedaży w poprzednim roku obrotowym nie przekroczyła kwoty 1.200.000 euro w przeliczeniu na złotówki (po średnim kursie NBP z pierwszego października poprzedniego roku) (UPTU Art. 2 ust. 25)

Wykluczonym z możliwości kwartalnych rozliczeń są podatnicy, którzy dokonali dostawy towarów wykazanych w załączniku nr 13 do UPTU. Przywilejem związanym z prowadzeniem działalności jako mały podatnik jest m.in. powstanie obowiązku podatkowego z dniem otrzymania całości lub części zapłaty (w przypadku dostawy towarów lub usług na rzecz podatnika, o którym mowa w Art 15. PTU zarejestrowanego jako podatnik VAT czynny). Wystawienie faktury za usługi transportowe powinno nastąpić nie później niż 15 dnia miesiąca, następującego po miesiącu, w którym wykonano usługę lub otrzymano część lub całość zapłaty od nabywcy. (Art, 106i ust. 1 i 2 )

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych