Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczanie PIT w Warszawie bez umowy najmu lokalu

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 thesubtleone

thesubtleone

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 21:41

Dobry wieczór,

Ufam, że wybrałem dobry dział. Jeśli nie, przepraszam. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Mieszkam i wykonuję ją w Warszawie. Zameldowany jestem na stałe w innym mieście w Polsce, i ten sam adres mam wpisany w CEIDG w miejscu zamieszkania. A więc rozliczam się w tym innym mieście. 

Chciałbym rozliczać PIT w Urzędzie Skarbowym w miejscu zamieszkania, tj. Warszawie, ale nie posiadam ani umowy najmu mieszkania ani nie mam go na własność.

Moja księgowa powiedziała mi, że w razie kontroli, dokumentem poświadczającym będzie właśnie umowa najmu.

Czy w świetle tego nie mogę rozliczać PIT i opłacać podatku dochodowego w Warszawie i zmienić adresu zamieszkania w CEIDG? (nie jestem płatnikiem VAT, choć wątpię aby to miało znaczenie).

Pozdrawiam

#2 Guest_Ja

Guest_Ja
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2020 - 17:10

Halo, ktos moglby pomoc?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 00:00

....

#4 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 14:40

Naprawdę nikt nie wie czy można rozliczać PIT w danym mieście jak się nie ma tam umowy najmu albo mieszkania na własność? Proszę o pomoc. 

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13699 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 21 styczeń 2020 - 20:42

Moim zdaniem możesz się rozliczać w miejscu zamieszkania a mieszkać przecież możesz u kogoś bez umowy najmu /bo nie wynajmujesz lokalu/. Chyba powinieneś zaktualizować w CEiDG miejsce zamieszkania i prowadzenia działalności. 

#6 Guest_Op

Guest_Op
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 23:52

Dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych