Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program do zarządzania firmą transportową

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 dembek

dembek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 19:45

Czy znacie jakieś sprawdzone programy do zarządzania firmą transportową? Chodzi mi o program wyspecjalizowany i dostosowany do tego rynku. Wsparcie powinno dotyczyć zarządzania kosztami, a najlepiej także odciążyć dział księgowy firmy. Będę wdzięczny za wasze wskazówki.

#2 gorky

gorky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 10:04

Czy znacie jakieś sprawdzone programy do zarządzania firmą transportową? Chodzi mi o program wyspecjalizowany i dostosowany do tego rynku. Wsparcie powinno dotyczyć zarządzania kosztami, a najlepiej także odciążyć dział księgowy firmy. Będę wdzięczny za wasze wskazówki.

To zależy czy potrzebujesz prostego narzędzia, które tylko ułoży twoje dane i coś prostego policzy - wtedy wystarczy Excel. Po drugiej stronie masz programy-kombajny tzw systemy ERP (Planowanie zasobów przedsiębiorstwa)- opisują one wszystkie procesy, które masz w firmie i potrafią zarządzać bardzo rozbudowanymi projektami. Te systemy mają specjalne moduły przeznaczone np dla księgowości - tylko jest to spory koszt wdrożenia takiego systemu. Zastanów się na jaką skalę tego potrzebujesz i ile masz funduszy :)

#3 kOsTi

kOsTi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2020 - 01:15

Jaki firma wdrażająca oprogramowanie, napiszę Ci jak wygląda to od naszej strony. Nie mamy w ofercie oprogramowania stricte do obsługi usług transportowych, ale obsługujemy paru klientów z takim softem. Akurat tak się zdarzyło, że od nas mają do księgowości Rewizora, a dane z programów transportowych (sprzedaż) jest przekazywana jako plik z dokumentami EPP do dekretacji w Rewizorze. W jednym przypadku klient dodatkowo wdrożył Subiekta. Faktury z programu transportowego są 'odtwarzane' automatem w Subiekcie, co ułatwia potem księgowanie w Rewizorze.

W własnej ciekawości analizowałem funkcjonalność programu transportowego. Bez problemy dałoby radę ją odtworzyć w ERP-ach, które wdrażamy (Navireo lub enova365), nie mniej jednak koszt ERP-a z dostosowaniem do firmy transportowej i tak wychodzi większy niż oddzielnie koszty programu stricte do transportu, synchronizacji do programów księgowych. Oczywiście zalet ERP-a w takich scenariuszach jest więcej, ale to temat na zupełnie inną dyskusję.

--

pozdrawiam

Radosław Kostrzewa

3RP.com.pl - systemy dla firm

#4 Guest_szabel

Guest_szabel
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 08:18

Systemy ERP oczywiście świetna sprawa, korzystają z nich wszyscy światowi giganci, także wiele firm na naszym rodzimym rynku. Tylko że jest pewna dolna granica - procesów, funduszy, pracowników - poniżej której moim zdaniem taki system to przesada. Przerost formy nad treścią, a konkretnie kosztów na korzyściami - takie systemy wraz z wdrożeniem mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak więc na początek polecam jakiś prostszy system albo opieranie się na arkuszach excela, a system dopiero gdy firma ma spore rozmiary.

#5 Mryogobella

Mryogobella

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 15:12

Zobacz sobie na fakturowo.pl to prosty ale fajny system księgowy.

#6 Guest_Transsol

Guest_Transsol
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 08:37

Witam akurat jestem w temacie transportu od kilku lat, więc conieco już wiem. Tak jak napisał ktoś wyżej nie ma sensu kupować ogromnego programu ERP, takie systemy mogą kosztować 50-100 tysięcy i są przeznaczone dla firm posiadających wiele działów i kilka tysięcy pracowników. Dla małej firmy transportowej poleciłbym system dedykowany do tego typu działalności - ja korzystam z aplikacji Flotman - zapewnia mi nadzór i lokalizację GPS dla aut już za kilkanaście złotych miesięcznie. Do tego tworzy harmonogramy pracy, raporty spalania, stylu jazdy kierowców, historie kolizji i ubezpieczeń auta... Czyli wszystko czego potrzeba w tego typu firmie

#7 dembek

dembek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 07:34

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Przeglądam opcje takich aplikacji do zarządzania flotą i zastanawia mnie jedna rzecz - skąd one biorą te wszystkie dane? Położenie pojazdu przez gps to jeszcze rozumiem ale np poziom paliwa? Chyba muszą wpinać jakiś komputer w okablowanie auta?

#8 Guest_elektronik

Guest_elektronik
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 09:50

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Przeglądam opcje takich aplikacji do zarządzania flotą i zastanawia mnie jedna rzecz - skąd one biorą te wszystkie dane? Położenie pojazdu przez gps to jeszcze rozumiem ale np poziom paliwa? Chyba muszą wpinać jakiś komputer w okablowanie auta?

Poziom paliwa najczęściej odczytywany jest przez dodatkową sondę/pływak, który zostaje umieszczony w baku. Jest to rozwiązanie dające bardzo dokładne wyniki w czasie rzeczywistym. Raporty spalania są sporządzane właśnie na tej podstawie + długości trasy przejechanej wg GPS

#9 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2260 postów

Napisano 13 luty 2020 - 07:16

Berberis, czyli uniwersalny system, ale wiadomo, że wymaga on indywidualnego dopasowania. W jednym przypadku zastosowanie ma takie rozwiązanie, a w drugim inne. Ważniejsze, żeby funkcje były odpowiednio ze sobą zgrane. Każdy biznes wymaga czegoś innego, ale sensowne dopasowanie tego wcale nie jest trudne. Właściwie to znaczenie mają podstawy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych