Skocz do zawartości

Zdjęcie

Program do zarządzania firmą transportową

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 dembek

dembek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 19:45

Czy znacie jakieś sprawdzone programy do zarządzania firmą transportową? Chodzi mi o program wyspecjalizowany i dostosowany do tego rynku. Wsparcie powinno dotyczyć zarządzania kosztami, a najlepiej także odciążyć dział księgowy firmy. Będę wdzięczny za wasze wskazówki.

#2 gorky

gorky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 20 styczeń 2020 - 10:04

Czy znacie jakieś sprawdzone programy do zarządzania firmą transportową? Chodzi mi o program wyspecjalizowany i dostosowany do tego rynku. Wsparcie powinno dotyczyć zarządzania kosztami, a najlepiej także odciążyć dział księgowy firmy. Będę wdzięczny za wasze wskazówki.

To zależy czy potrzebujesz prostego narzędzia, które tylko ułoży twoje dane i coś prostego policzy - wtedy wystarczy Excel. Po drugiej stronie masz programy-kombajny tzw systemy ERP (Planowanie zasobów przedsiębiorstwa)- opisują one wszystkie procesy, które masz w firmie i potrafią zarządzać bardzo rozbudowanymi projektami. Te systemy mają specjalne moduły przeznaczone np dla księgowości - tylko jest to spory koszt wdrożenia takiego systemu. Zastanów się na jaką skalę tego potrzebujesz i ile masz funduszy :)

#3 kOsTi

kOsTi

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 styczeń 2020 - 01:15

Jaki firma wdrażająca oprogramowanie, napiszę Ci jak wygląda to od naszej strony. Nie mamy w ofercie oprogramowania stricte do obsługi usług transportowych, ale obsługujemy paru klientów z takim softem. Akurat tak się zdarzyło, że od nas mają do księgowości Rewizora, a dane z programów transportowych (sprzedaż) jest przekazywana jako plik z dokumentami EPP do dekretacji w Rewizorze. W jednym przypadku klient dodatkowo wdrożył Subiekta. Faktury z programu transportowego są 'odtwarzane' automatem w Subiekcie, co ułatwia potem księgowanie w Rewizorze.

W własnej ciekawości analizowałem funkcjonalność programu transportowego. Bez problemy dałoby radę ją odtworzyć w ERP-ach, które wdrażamy (Navireo lub enova365), nie mniej jednak koszt ERP-a z dostosowaniem do firmy transportowej i tak wychodzi większy niż oddzielnie koszty programu stricte do transportu, synchronizacji do programów księgowych. Oczywiście zalet ERP-a w takich scenariuszach jest więcej, ale to temat na zupełnie inną dyskusję.

--

pozdrawiam

Radosław Kostrzewa

3RP.com.pl - systemy dla firm

#4 Guest_szabel

Guest_szabel
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 08:18

Systemy ERP oczywiście świetna sprawa, korzystają z nich wszyscy światowi giganci, także wiele firm na naszym rodzimym rynku. Tylko że jest pewna dolna granica - procesów, funduszy, pracowników - poniżej której moim zdaniem taki system to przesada. Przerost formy nad treścią, a konkretnie kosztów na korzyściami - takie systemy wraz z wdrożeniem mogą kosztować kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tak więc na początek polecam jakiś prostszy system albo opieranie się na arkuszach excela, a system dopiero gdy firma ma spore rozmiary.

#5 Mryogobella

Mryogobella

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 15:12

Zobacz sobie na fakturowo.pl to prosty ale fajny system księgowy.

#6 Guest_Transsol

Guest_Transsol
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 08:37

Witam akurat jestem w temacie transportu od kilku lat, więc conieco już wiem. Tak jak napisał ktoś wyżej nie ma sensu kupować ogromnego programu ERP, takie systemy mogą kosztować 50-100 tysięcy i są przeznaczone dla firm posiadających wiele działów i kilka tysięcy pracowników. Dla małej firmy transportowej poleciłbym system dedykowany do tego typu działalności - ja korzystam z aplikacji Flotman - zapewnia mi nadzór i lokalizację GPS dla aut już za kilkanaście złotych miesięcznie. Do tego tworzy harmonogramy pracy, raporty spalania, stylu jazdy kierowców, historie kolizji i ubezpieczeń auta... Czyli wszystko czego potrzeba w tego typu firmie

#7 dembek

dembek

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 07:34

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Przeglądam opcje takich aplikacji do zarządzania flotą i zastanawia mnie jedna rzecz - skąd one biorą te wszystkie dane? Położenie pojazdu przez gps to jeszcze rozumiem ale np poziom paliwa? Chyba muszą wpinać jakiś komputer w okablowanie auta?

#8 Guest_elektronik

Guest_elektronik
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 09:50

Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Przeglądam opcje takich aplikacji do zarządzania flotą i zastanawia mnie jedna rzecz - skąd one biorą te wszystkie dane? Położenie pojazdu przez gps to jeszcze rozumiem ale np poziom paliwa? Chyba muszą wpinać jakiś komputer w okablowanie auta?

Poziom paliwa najczęściej odczytywany jest przez dodatkową sondę/pływak, który zostaje umieszczony w baku. Jest to rozwiązanie dające bardzo dokładne wyniki w czasie rzeczywistym. Raporty spalania są sporządzane właśnie na tej podstawie + długości trasy przejechanej wg GPS

#9 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2298 postów

Napisano 13 luty 2020 - 07:16

Berberis, czyli uniwersalny system, ale wiadomo, że wymaga on indywidualnego dopasowania. W jednym przypadku zastosowanie ma takie rozwiązanie, a w drugim inne. Ważniejsze, żeby funkcje były odpowiednio ze sobą zgrane. Każdy biznes wymaga czegoś innego, ale sensowne dopasowanie tego wcale nie jest trudne. Właściwie to znaczenie mają podstawy. 

#10 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 450 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 10:13

Dokładnie, są skuteczne rozwiązane które można odpowiednie skonfigurować do konkretnych potrzeb firmowych. W transporcie na większą skalę, takie rozwiązanie jak system do monitoringu GPS od Flotman są często wykorzystywane i przynoszą oczekiwane zmiany. Pozwala zachować wysoką skuteczność w organizacji i jednocześnie wpływają na ograniczenie wydatków. Kierunek jak najbardziej godny rozważenia

#11 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 03 marzec 2020 - 10:18

Tym bardziej, że tak fajnie udało im się poszerzyć zakres funkcjonalności. Teraz wszystko mamy w jednym miejscu od ustalania harmonogramów pracy, obsługę bazy klientów, serwisów no i zapewnioną kontrolę nad zużyciem paliwa, lokalizacją, czy wygodną integrację z giełdami zleceń. 

#12 Guest_Rusi

Guest_Rusi
  • Goście

Napisano 03 marzec 2020 - 10:22

W takim razie i ja będę musiał się zagłębić w ten temat, bo poszerzamy flotę aut i jednak samodzielna obsługa bez wsparcia takiego systemu jest coraz bardziej uciążliwa i już ledwo dajemy sobie radę.

#13 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 04 maj 2020 - 08:09

Wypowiem się również pozytywnie odnośnie Flotman, ponieważ rzeczywiście jest to rozwiązanie które świetnie się rozwija i pozwala dużo efektywniejszą pracę pod względem organizacji, zachowania wszystkim najważniejszych rzeczy w jednym miejscu i jednocześnie pełne wsparcie techniczne w razie jakichkolwiek pytań, których oczywiście na początku nie brakuje. Warto zajrzeć i podjąć jak najlepszą decyzję, aby jednak skutecznie usprawniać i rozwijać swój biznes transportowy. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych