Skocz do zawartości

Zdjęcie

zakładanie DG,brak adresu,kontrola przedsiębiorców-pytanie

Działalność gospodarcza urząd skarbowy adres doręczeń

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 kkarol

kkarol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 18:23

Dobry wieczór! Przymierzam się do założenia działalności gospodarczej. Nie chcę  i nie muszę być vatowcem, chcę wszystko jak najbardziej uprościć, ale nurtuje mnie jedna kwestia. Zamierzam pracować zdalnie, wynajmuję mieszkanie i nie chcę angażować właściciela mieszkania w te kwestie, ponieważ jest to problematyczna osoba. Mogę podać jako adres doręczeń swój adres zameldowania, gdzie mieszkają moi rodzice. Nie chcę podawać siedziby firmy, bo praca, tak jak wspominam wczesniej, jest zdalna. Księgową będę mieć w innym miejscu. Przemierzając artykuły dotyczące zakładania firmy trafiłem na info o kontrolach wszystkich nowych przedsiębiorców. Urzędnicy sprawdzają, czy firma faktycznie istnieje pod wskazanym adresem - wciąż tak jest? serio pukają do każdego nowego wlaściciela firmy?- co gdy jest zdalna? przychodzą na adres doręczeń? Moi rodzice to osoby starsze, wolę zaoszczędzić im wizyt z US.  Pomoże ktoś w tym temacie? Podpowie coś? Bardzo dziękuję!

#2 Doradca

Doradca

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 13 luty 2020 - 12:26

Mam firmę już prawie dwa lata. Też pracuję zdalnie, ale zgodnie z sugestiami księgowej i prawników (usługi outsourcingowe w SEKA S.A.) wypełniałem wszystkie dokumenty dotyczące miejsca świadczenia pracy i adresu korespondencyjnego. Też byłem uprzedzany co do możliwości kontroli. Póki co jej nie było. Nie wiem, czy jeszcze będzie, czy to już minęło. W każdym razie dobry doradca księgowy to podstawa.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Działalność gospodarcza, urząd skarbowy, adres doręczeń

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych