Skocz do zawartości


porozumienie stron wysłane meilem


wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Anna1234

Guest_Anna1234
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:47

Witajcie,

Moja siostra jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę i 3 miesiące była na zwolnieniu lekarskim , bo miała operację kręgosłupa. Praca, którą wykonywała była pracą fizyczną i ze względów zdrowotnych postanowiła, że do niej nie wróci, a poszuka nowej, lżejszej. Na początku stycznia zadzwoniła do swojej kierowniczki z informacją, że chce się zwolnić z końcem stycznia za porozumieniem stron i ze zwolnienia na pewno nie wróci. Ta powiedziała, że ok, tylko że jak nie ma możliwości przyjechania do biura niech wyśle informację meilem do kadr, a oryginał pocztą do firmy. Tak też zrobiła. Wysłała meila ze skanem rozwiązania umowy do kadr, gdzie kadrowa odpisała jej, że akceptuje. Wysłała też dokument pocztą 7 stycznia, odebrane 8 ( ma zwrotkę z potwierdzeniem odbioru), tylko podpisany dokument (rozwiązanie umowy) jeszcze nie wrócił do niej. 

 

Teraz jest taka sytuacja, że znalazła pracę od lutego i nie wie czy na pewno umowa w tej firmie będzie rozwiązana z dn. 31.01.2020. Dzwoniła wczoraj do kadr, ale nikt nie odebrał telefonu .

Czy taka forma wysłania meilem rozwiązania umowy i odpisanie przez kadrową ,,akceptuję" wystarczy ? Siostra nie chce mieć potem problemów.#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19532 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:59

A to kadrową decyduje i akceptuję?
Kadrową jest stroną umowy o pracę, czy pracodawca?Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy