Skocz do zawartości

PIT-11

wróć do serwisu Kadry 50 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Ewela

Guest_Ewela
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 12:45

U na wygląda to tak:

Podatek do przychodu ze stosunku pracy poz. 33

Podatek od zasiłków poz 68.

Tak ustalili informatycy w konsultacji z kimś z US.

#22 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 13:31

Ciekawe jak ja mam wykazać podatek w dwóch pozycjach jeżeli: obok zasiłki chorobowego mam wypłacany dodatek stażowy? Poza tym zasiłek mógł być wypłacany przez kilka dni, a reszta wynagrodzenie. Mamy przeliczać w płacach podatek na zasiłki i wynagrodzenia? MF dał instrukcję i tego się trzymajmy (tj. podatek w jednym polu bez rozbijania)

#23 Guest_Qba

Guest_Qba
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2020 - 17:17

Słuchajcie a jak mam ogarnąć pracownicę ktora jest w ciąży i byla kilka dni na chorobowym.Bylo to wynagrodzenie chorobowe płatne przez zaklad pracy 100%.W Pit wyskakuje mi pod zasilkami...Czy powinienem usunac kwotę tego świadczenia z poz.64 i dodac ją do 29 jako dochód ze stosunku pracy?

#24 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:11

Wynagrodzenie chorobowe nie jest zasiłkiem. Co za tym idzie powinno być wykazane w pozycji 29.

Ehh narobili nam bałaganu. Podobno firmy robią już korekty korekt PIT-11.

#25 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 12:41

pytanko:

- nie wdrukowuje mi się regon firmy na PIT-11 - nie musi go być?

- w części H (podpis płatnika) - też mam pusto, nawet po przejściu przez podpisywanie podpisem kwalifikowanym

błąd programu czy tych elementów nie musi być?

-regonu w nowej wersji nie ma, jest tylko pełna nazwa.

-podpis w części H musi być

#26 Guest_Qba

Guest_Qba
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 18:50

Wynagrodzenie chorobowe nie jest zasiłkiem. Co za tym idzie powinno być wykazane w pozycji 29.

Ehh narobili nam bałaganu. Podobno firmy robią już korekty korekt PIT-11.

tak tez myślałem.Dzięki.Faktycznie jest nieciekawie.Jak zobaczyłem Pity osob do 26 r.z.to zlapalem się za głowę szczególnie jak ktoś z nich mial obok wynagrodzenia zasilek chorobowy....cudownie to wygląda...te ciężkie przypadki zostawilem na koniec.Pewnie będę się tu jeszcze dopytywal

#27 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3674 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 22 styczeń 2020 - 08:11

-regonu w nowej wersji nie ma, jest tylko pełna nazwa.

-podpis w części H musi być

Nie składa się podpisu jak jest nadruk z imieniem i nazwiskiem

#28 doora

doora

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 680 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 10:50

Ja nie ogarniam mojego systemu (Gang) 

W pozycji 64 wykazuje mi zasiłki 

65 - koszty 0

66 - dochód (równy  przychodowi)

68 - u niektórych osób wykazuje podatek a u innych nie

*Wmiędzyczasie* dzwoni Pani z US i mówi, że nie może być zerowych kosztów w pozycji 65

i ona czeka na korekte

Nie mogę zrobić korekty, bo mój program mi nie pozwala

PAT

#29 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:13

*Wmiędzyczasie* dzwoni Pani z US i mówi, że nie może być zerowych kosztów w pozycji 65

i ona czeka na korektę

Tylko kompetentnych inaczej pań z US w tym wszystkim brakowało. Zapytałabym ją o podstawę prawną jej wymagania.

#30 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:14

w poz 68 pokazuje podatek tylko wtedy gdy na liście płac był wykazany tylko zasiłek bez innych składników. reszta podatku jest w poz 33

#31 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:27

pracuje na mikrogratyfikancie wersja 1.60 SP1 nie wykazuje mi w ogóle zasiłków w poz 64 wszystko wrzuca w poz. 29  przed aktualizacją w wersji 1.60 zasiłki były zaciągnięte do poz 64. czy ktoś ma taki problem z serwisem nie mogę się dogadać.

#32 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:41

doora... współczuje ci kontaktu z taką panią z US. Trzeba jej zadać pytanie: Czy w przypadku wypłacania tylko i wyłącznie zasiłku w danym miesiącu stosujemy koszty uzyskania przychodu. Jeżeli TAK: to podstawa prawna by się przydała...

Ja podatku w pozycji 68 nie wpisywałem. Jest w pozycji 34 jako suma wszystkich zaliczek z całego 2019 r. (stosunek pracy + zasiłki). Jak będą chcieć korekty to im nie zrobię, gdyż nie mam możliwości wyliczenia zaliczki osobno od wynagrodzenia (np. dodatek stażowy nieoskładkowany) i zasiłku. Wszystko wypłacam w jednym terminie.

#33 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 12:41

Ja nie ogarniam mojego systemu (Gang) 

W pozycji 64 wykazuje mi zasiłki 

65 - koszty 0

66 - dochód (równy  przychodowi)

68 - u niektórych osób wykazuje podatek a u innych nie

i ona czeka na korekte

Nie mogę zrobić korekty, bo mój program mi nie pozwala

PAT

Ja w przypadku zasiłków mam tak samo.

64- przychód, 65- 0 (bo wykazuje wszystko łącznie w poz. 30) i 66 to samo co w 64, 68 też 0

Uważam, że to jest prawidłowe.

#34 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 12:43

Czy naprawdę fakt, że w poz. 65  jest 0 a nie puste pole może mieć aż takie znaczenie? Czy Panie z US się czepiają?

#35 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:04

Ja podatku w pozycji 68 nie wpisywałem. Jest w pozycji 34 jako suma wszystkich zaliczek z całego 2019 r. (stosunek pracy + zasiłki).

34? Chyba 33?

#36 Guest_koss

Guest_koss
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 13:16

34? Chyba 33?

Oczywiście 33

#37 Guest_Doris

Guest_Doris
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 14:51

Witam, 

miałam umowę o dzieło - zagranie koncertu - w której pozycji wykazuje podatek od umowy o działo?

#38 Guest_Qba

Guest_Qba
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 13:30

No i znów jestem...Sprawdzam Pit osoby 24 letniej. Skladala ona oswiadczenie.Mielismy spore problemy z dostawcą programu płacowego (nie byli przygotowani do zmian) i pewnie stad ten cyrk.Do rzeczy.
poz.29 wykazalo mi przychod od stycznia do lipca- 30.390.81 ale pomniejszony o zasiłek wiec finalnie 29.175,61.
poz.30 koszty 111.25x7 mc
poz.33 podatek dziwny...do niego jeszcze nie doszedlem...

ale teraz
poz.36. wyskoczył mi przychod od sierpnia do września a wydaje mi się ze skoro pracownik zlozyl oświadczenie to ta kwpta w ogole nie powinna tu byc?!nie przekroczyła tez limitu w tym okresie
poz.64.zasilki-jest ok
poz.69 skladki styczeń-lipiec
poz.70 skladki sierpień-wrzesien
poz.71 skladki grudniowe
nie ma skladek za okres pazdziernik i listopad bo pracownik przebywał cale mce na zasilku
poz.72,74 i 74 to kolejne dziwnie rozbite składki
poz.86 6.849.04 ....

poradźcie czy dobrze myślę..
1.usunac dane z poz.36
2.usunąć dane z poz.70
3.w poz 71 wpisac składki od przychodu zwolnionego z opodatk.
4.usunac poz.73
5.w poz.74 skladki zdr.od przychodu zwolnionego z opodatkowania
6.w poz.86 wykazac przychod od sierpnia do grudnia czyli zwolniony z opodattj.20680.58 tylko czy pomniejszony o zasilki wyplacone w tym czasie skoro zasilki podlegają opodatkowaniu?

#39 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2020 - 07:54

No i znów jestem...Sprawdzam Pit osoby 24 letniej. Skladala ona oswiadczenie.Mielismy spore problemy z dostawcą programu płacowego (nie byli przygotowani do zmian) i pewnie stad ten cyrk.Do rzeczy.
poz.29 wykazalo mi przychod od stycznia do lipca- 30.390.81 ale pomniejszony o zasiłek wiec finalnie 29.175,61.
poz.30 koszty 111.25x7 mc
poz.33 podatek dziwny...do niego jeszcze nie doszedlem...

ale teraz
poz.36. wyskoczył mi przychod od sierpnia do września a wydaje mi się ze skoro pracownik zlozyl oświadczenie to ta kwpta w ogole nie powinna tu byc?!nie przekroczyła tez limitu w tym okresie
poz.64.zasilki-jest ok
poz.69 skladki styczeń-lipiec
poz.70 skladki sierpień-wrzesien
poz.71 skladki grudniowe
nie ma skladek za okres pazdziernik i listopad bo pracownik przebywał cale mce na zasilku
poz.72,74 i 74 to kolejne dziwnie rozbite składki
poz.86 6.849.04 ....

poradźcie czy dobrze myślę..
1.usunac dane z poz.36
2.usunąć dane z poz.70
3.w poz 71 wpisac składki od przychodu zwolnionego z opodatk.
4.usunac poz.73
5.w poz.74 skladki zdr.od przychodu zwolnionego z opodatkowania
6.w poz.86 wykazac przychod od sierpnia do grudnia czyli zwolniony z opodattj.20680.58 tylko czy pomniejszony o zasilki wyplacone w tym czasie skoro zasilki podlegają opodatkowaniu?

Jeśli pracownik złożył oświadczenie to przychód od sierpnia do grudnia powinien być części G (poz. 86-88)

#40 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 24 styczeń 2020 - 07:54

Natomiast zasiłki osobno w poz. 64

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych