Skocz do zawartości


VAT marża a remanent likwidacyjny VAT.


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Melete

Guest_Melete
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2020 - 19:34

Witam. Jestem tu nowa. Czy mogłabym otrzymać pomoc w następującym temacie. Czy na remanencie likwidacyjnym sporządzanym dla potrzeb VAT należy wykazać towary(samochody) zakupione w procedurze VAT marża na Litwie od których zakupu nie przysługiwało prawo do odliczenia VAT. Jednocześnie poniesiono wydatki na usługę wymiany olejów filtrów od których VAT był odliczany. Czy koszty tych usług również wykazywać na remanencie?

#2 Piccolomini

Piccolomini

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 11:39

Opodatkowaniu podatkiem przy likwidacji działalności podlegają towary własnej produkcji i towary, które po nabyciu nie były przedmiotem dostawy towarów, do których przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego (UPTU Art. 14 ust. 1 i 4) . W remanencie likwidacyjnym sporządzanym dla potrzeb VAT nie ma zatem konieczności wykazania towarów zakupionych na Litwie ani usług wymiany olejów. 





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy