Skocz do zawartości

Kurs księgowości - zmiana branży

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2020 - 22:17

Cześć,

moja żona rozważa zmianę branży. Skończyła administrację, pracowała w sprzedaży a teraz po urodzeniu naszej córki (ma półtora roku) rozważa powrót do pracy i widzi dla siebie miejsce w tym zawodzie.

Mam do Was prośbę jak najlepiej zacząć w tym zawodzie?

Mieszkamy w Warszawie i myślimy na początku o kursie np. kurs I stopnia w Stowarzyszeniu Księgowych, bądź w Krajowej Izbie Księgowych. Później na początek mogłaby zacząć pracę na np. pół etatu jako pomoc księgowej.

Pytanie czy uważacie że te kursy mają sens? Czy może polecacie jakieś inne? Czy jeśli kandydat może pochwalić się tytułem ukończenia takiego kursu ma to dla Was znaczenie jeśli mielibyście przyjąć go do pracy?

Liczymy na wszelkie opinie i wskazówki.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 07:29

Kurs w SKwP mają sens, bo tam się uczy rzeczy praktycznych i na bieżąco z przepisami. Jeżeli żona się w tym widzi, to najważniejsze, a jeżeli na początek nie ma wygórowanych oczekiwań płacowych, to patrząc na deficyty kadrowe w tej branży nie powinna mieć problemów z rozpoczęciem kariery zawodowej.

#3 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2020 - 19:33

Super, dzięki za podpowiedź. Zapisała się na kurs rozpoczynający się 01.02 więc pierwszy krok zrobiony:)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy