Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kontakty ojca z niemowlakiem

dziecko ojciec widzenia niemowlak rozwód kontakty sąd

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2020 - 13:49

Witam, rozstałam się z partnerem (nie byliśmy w żadnym formalnym związku) i dowiedziałam się że jestem z nim w ciąży. Mieszkam wraz z moimi rodzicami ok. 100km od miasta, w którym on mieszka. Nie mam powodu ograniczać ojcu kontaktów z dzieckiem po narodzinach, ani załatwiać tego sądownie, ale też nie chciałabym podporządkowywać swojego życia pod byłego. Stąd moje pytania:

 

1. Jak częste i długie wizyty u mnie zaproponować na pierwsze miesiące dziecka? Czy 2 razy w tygodniu po kilka godzin i co drugi weekend będzie "ok"?

2. Od jakiego wieku pozwolić ojcu na zabieranie dziecka do siebie na noc? (wiem, że to zależy od wielu czynników, karmienia itd, ale orientacyjnie)

3. Wybiegając w przyszłość, ale... gdy dziecko pójdzie do przedszkola, jest możliwość żeby ojciec zabierał w tygodniu dziecko do siebie, kiedy droga zajmuje ok.2 godz? Czy w tygodniu będą możliwe tylko spotkania w moim mieście?#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2020 - 12:34

Zadajesz pytania, ale kompletnie nie liczysz się ze zdaniem ojca dziecka. To nie Ty zadecydujesz o wszystkim, ale także ojciec dziecka będzie miał wpływ na wiele spraw. Jeśli nie dogadacie się, sprawę w sądzie masz jak w banku.Nikt nie odpowie na tak zadane pytania. Odpowiedź na nie zależy od wielu czynników, także od tego, jaki "plan" opieki wymyśli ojciec dziecka. On ma takie same prawa, jak Ty.

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dziecko, ojciec, widzenia, niemowlak, rozwód, kontakty, sąd

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych